Hayvancılığa hibe

besihaneHükümet, Güneydoğu Anadolu’da 8 ilde Damızlık Süt Sığırcılığı İşletmelerine, Doğu Anadolu’da ise 15 ilde Damızlık Amaçlı Sığır İşletmesi yatırımlarına 3 yıl süreyle hibe desteği verecek.
Bakanlar Kurulu’nun “Güneydoğu ve Doğu Anadolu Projesi Kapsamındaki İllerde Kurulacak Damızlık Sığır İşletmesi Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar”ı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Buna göre, Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamındaki Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak’ta üreticilerin yapacakları Sütçü Ve Kombine Irklarla Damızlık Süt Sığırcılığı İşletmesi yatırımları desteklenecek. Hükümet bu illerde süt sığırcılığının geliştirilmesi, modern işletmelerin kurulması, hayvansal üretimde verimliliğin ve kalitenin arttırılması ile bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılmasını amaçlıyor.
Hükümet, Doğu Anadolu Projesi kapsamındaki Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Elazığ, Erzurum, Hakkari, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van, Gümüşhane ve Bayburt illerindeki üreticilerin etçi ve kombine ırklarla kuracakları Damızlık Amaçlı Sığır İşletmesi yatırımlarını dahibe uygulamasına koydu. Bu illerde ise büyükbaş hayvancılık işletmelerinin kurulması, et ve süt üretiminde verimlilik ile kalitenin arttırılması ve bölgesel kalkınmayı sağlamayı hedefliyor.
Büyükbaş hayvancılığa yönelik hibe uygulamasında üreticilerin bireysel veya bir arada yapacakları öz sermayeye dayalı, en az 50 baş ve üzeri kapasiteye sahip projeli damızlık sığır işletmesi yatırımlarına 2013 ile 2015 yılları arasında hibe desteği verilecek.
Güneydoğu ve Doğu Anadolu Projesi Kapsamındaki İllerde Kurulacak Damızlık Sığır İşletmesi Yatırımlarının Desteklenmesinde yeni yatırım inşaat için yüzde 30, damızlık gebe düve alımı için yüzde 40 ve sağım ünitesi veya soğutma tankı için yüzde 40 oranında hibe yardımı uygulanacak. Üreticiler, sadece bir projesi için hibe desteği alabilecek. Hibe desteğinden projesi onaylanan ve projesinde belirtilen süre içinde yatırımı tamamlanan işletmeler yararlanacak. Projelerde inşaat yapımı, hayvan alımı ve makine alımı olarak belirlenen üç yatırımda yer alacak. Hibe ödemeleri Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütçesinden karşılanacak. Uygulamadan kamu kurum ve kuruluşları ile ortakları yararlanamayacak.
İHA

Paylaş :

“Hayvancılığa hibe” hakkında 24 yorum

 1. ARTIK KÖYDE KÖYLÜDE KALMADI.KİME BU HİBELER.TEŞVİK VERDİLER.ÇİFTÇİ MAZOT PAHALI DİYE YERİNİ EKMEDİ.SAMAN 20 TL OLDU.BİRÇOK ŞİRKET İTHAL HAYVAN GETİRDİ.AHIRA GİRMEMİŞ.İNSANLAR BU İŞİ YAPTI.RESMEN PATRONLAR HAYVAN ALIM SATIMI YAPAN CAMBAZ OLDU.KÖYLÜNÜN ZATEN AHIRINDA EN FAZLA 3 İNEĞİ OLURDU.1-2 DANASI 1-2 DÜVESİ OLURDU.5 İNEKTEN AŞAĞI OLURSA TEŞVİK 120 TL 5 İNEK OLURSA 250 VERDİLER.BU TEŞVİKLERİN HEPSİNE ZATEN KARŞIYIM.NE OLURSA OLSUN ALINAN MALA GERÇEK DEĞER VERSİNLER.1997 ETİN KİLOSU KESİM 13-14 TL YEM 12 TL SAMAN OT PARA BİLE DEĞİL.SENE 2013 İNEK KESİM ALAN YOK ORASI AYRI GENEDE SÖYLEYEYİM 10 TL DANA 14 TL YEM 50 TL SAMAN 20 TL HESABA BAK.BÜYÜK KOSKOCAMAN BİR ÜLKE OLDUK.HAYAL GÖRMEYİN.BİTMİŞİZ BABANIN 3 EVİ VAR.1 SATMIŞ LÜKS ARABA ALMIŞ.1 EVİNİ SATMIŞ LÜKS YERDE KİRAYA ÇIKMIŞ.1 EVİNİ SATMIŞ ONUDA ŞUAN YİYOR.GEÇMİŞ HÜKÜMETLER NE OLURSA OLSUN SATMAZDI.ŞUAN İYİ GÜNLER BETER OLACAĞIZ.BAŞBAKAN BİR KONUDA DOĞRU SÖYLÜYOR.KENDİNİ TÜRK OLARAK GÖREN HERKES EN AZ 5 ÇOCUK YAPMALI.BENİM VAR DİYEN.İŞTE O DAHADA KÖTÜ.SENİN VARDA ÇEVRENDE HERKESİN YOKSA SENİN ÇOCUĞUN DAHA ÇOK TEHLİKEDEDİR.ÇEVRENİZDE KAHVEDE SOKAKTA BOŞTA GÖRDÜĞÜNÜZ HERKESİ EVLENDİRİN SİZİN ÇOCUĞUNUZ RAHAT ETSİN.BİZLER DEDELERİMİZDEN BABALARIMIZDAN KALAN ÇOCUK SAYISINI YİYORUZ.TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR.BİR GÜN GÜNÜ GELİNCE HERKES TARAFINA GEÇER.DOĞUYU VERMEYİZ.KAÇ KİŞİ DOĞUDA YERLEŞİK EVİ ORADA OLUP BEN TÜRK ÜM TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIM DİYOR.HEPİMİZ MÜSLÜMANIZ.O ZAMAN ÇALIŞMAYIN HEPİMİZ ADEMLE HAVVADAN KARDEŞİZ CAMİ ÇIKIŞI BEKLEYİN ZENGİN PARASI OLAN KARDEŞLERİNİZDEN EV ARABA PARA İSTEYİN VERSİNLER.AMERİKA DA KİMİ YERLERE ZENCİ GİREMEZ YAZISI VARDI.LATİN AMERİKALARIN SAYISI BİR ZENCİYİ AMERİKA YA BAŞKAN YAPTI.BİR ŞEY DAHA BU MİLLET BU KADAR YALAN SÖYLEYEN SAHTEKAR DOLANDIRICI BU KADAR VEFASIZ DEĞİLDİ.ARAPLARA BENZİYORUZ.PARA TERS YAZIYORUM NE HİKMETSE ARAP ÇIKIYOR.KIYAMET KOPAR DİYE BEKLEMEYİN BOŞA BEKLERİZ.PETROL BİTER.PARASIZ KALAN ARAPLAR KABEYİ YIKAR.BUNUN İÇİN EN AZ 70 SENE VAR.BÜYÜK OSMANLI ÇİN DİR.BİZDEKİ SADECE HAVA RUSYA İRAN ÇİN OLMAZ DEDİ.SURİYE Yİ KİMSESİZ GÖRDÜK DÜZEN VERMEYE KALDIK.BİZE BİR DÜZEN VERECEKLERDE.

 2. erdoğan yalçınkaya

  Bu teşvikler batı bölgelerine de uygulanırsa bir şeyler olur yoksa terörün olduğu yerde istersen yüzde yüz hibe ver bir şey ifade etmez kimse canını sokakta bulmadı.kaldı ki sadece hibe ve teşvikle bu iş olmaz yem fiyatına sabitleme beslenen dana için fiyat garantisi traktör mazotuna transit gemilere uygulanan litresine 1.2 liralık fiyat. çiftçinin ödediği bağ kur primini Avrupa birliği ülkelerinin seviyesine getirmek bu ortalama 150 lira civarı ve en önemlisi süt fiyatı 70 kuruşla 90 kuruşla bu iş olmaz şu an ki ortamda en az çiğ süt litresi 1.5 lira olacak ki bu işi yapan bu işin içinden çıksın inek beslesin inekte doğursun dana olsun.bu iş çok zor bir iş emek harcanan bir iş kışın daha masraflı bir iş çok yönlü tedbirle çözülecek bir iş masa başında alınan kararlarla çözülecek bir iş değil.bu işin altyapısını hazırlamak için veterinerlik fakültesini bitirmeye falan gerek yok dört tane koyun otar yeter o zaman o çoban ne çekiyor anlar.

 3. arkadaşlar gerçekten doğu insanını terörist olarak görüyorsunuz çok üzüldüm bir türk insanı olarak.
  Zamanında o bölge böyle dallanıp budaklansaydı terör diye bir şey olmazdı.
  Demekki bölücü Türk lerde varmış 🙁
  türk kürt laz çerkez kardeşdir.

 4. bu hukumete oy weren haywancının cıfcının aklından suphe ederım. Haywancıyı oldurduler dısardan ıthal et getırerek sımdıde destek werıyolar. Para kazanılmaz hale getırdıler uretıcıyı perısan ettıler ,,aynı sekıkde cıfcılerde perısan

 5. mustafa YILMAZER OSM

  Değerli hayvancı kardeşlerim HAYVANCILIK böyle basit, lokal ve ne için verildiği bile belirsiz bir sözde hibe yada destekle iyileştirelemez ben de akp liyim ama bu bakan ve müsteşarların tamamı kişisel hayvan politikası izlemektedirler.Bu ülkenin yüzde 90 nın da hayvancılık yapılır.ben bu ülkede yaklaşık illerin tamamına hayvan satmış biriyim yılda 3000 düve satıyorum bu ülkede ne yazık ki herşey de olduğu gibi hayvancılıkda da bilen değil sayın müsteşarların ve ekibinin istediği evrakları getiren hayvancılık yapar destek alır ve hibe alır ön şart evraktır.işte bu da kanser hastasınına verilen morfin gibi dir boşuna gider önce o kişiler veteriner odaları tarafında dersler ayıp sonra da damızlık birliklerinin denetiminde de pratik dersler alıp yeterlilik verilmelidir.veteriner odaları kaça hayvan bakılır kaça tohumlama yapar onu belirliyor bu mudur yani ,damızlık birlikleri şu destekden ne kadar keserim şundan bana ne kalır hesabı yapıyor allah aşkına burda eğitim vermeleri gerekmez mi ben hayatında bu zamana kadar inek memesi tutmamış buzağı doğurtmamış bir adama tek kalemde 400 tane büyükbaş teslim ediyorum niyemi evrakları tam diye böyle hayvancılık yapılır mı böyle hibe verilir mi doğu da zaten hayvan az onlara da destek ver ama batıda olanlar yapanlara en azından ödül yok mu ceza mı bu ayıptır günahtır buraya yazıyorum 9 ay sonra başlayacak olan ivme ve devamı neticesinde bir inek 10 bin tl olur
  şimdi ucuz muş neden hayvan fazla yo beyler yok bu fiyat düşüklüğünün sebebi bir hayvanın 1 ayda 300 tl yiyip ayda 100 tl zarar etmesinden ve ziraat bankasına sözde sıfır faizli kredi boçlarıdan dolayı piyasaya fazla hayvan sürülmesindendir.süt inekleri kesiliyor ziraat bankası sıfır faazili kredi dağıtıyor dediler babamda içinde alamayın dedim gördüğünüz en çok faizli kredi dedim dinlemediler 7000 tl ye inek aldilar şimdi aynı ineği 3000 tl ye satıp borç ödeniyor hani sıfır faizdi.ne oldu şimdi de diyorum hayvanınızı satmayın ve sesleniyorum bu iş böyle gitmez sınıflandırma yapılmalı ehliyetli hayvancılık sistemine geçilmeli iki arkadaş akşam oturup karar verip kendi başına hayvancı olmamalı ve aynı şartlarla bırakamamalı hibe ülke geneline yayılıp sadece yeme yüzde elli hibe verilip sistem üzerinden sartsız hayvancılık şubesinden yazılan yem çekleriyle hayvanına göre durumuna göre yem desteği verilip acilen üretim maliyetleri düşürülmelidir bu milli servettir dışarıya bağımlı kalınamaz cari açık verilemez en azından hayvancılık bu cari açık içinde olamalıdır.lütfen lütfen yazıktır eger dışarıdan illa alınacaksa 8 – 10 aylık kaliteli dişi düve getirilip üzerine yem getirilsin karkas et demek intihar demek hayvancılık için biraz vicdan edin çoçuklarımızı düşünün

 6. sn yılmazer yazdıklarınızı canı gönülden destekliyorum bile bile rus ruleti oynuyorlar patlarsa hayvancılık ölür kredi alan arkadaşlar kan ağlıyor allanıp pullanıp besicilere verilen hayvanlar yarı paraya satılıyor hayvancılık bitiyor diye yapay bir piyasa oluştu besiciler bir anda şaşırdı ellerinde hayvanı olan değerlendirdi bu gün aynı besici kan ağlıyor yemin samanın yükü altında ezilmekle meşkul satsa alanyok var yarıya olursa tamam dışa giden paranın hadi hesabı yok yanlış giden bişeyler var ama nasıl düzelir nezaman düzelir belli degil nezaman besici rahatlarsa anca ozaman insanlar ucuz et ve süt yer belki şimdide ucuz amabu ucuzlukta yapay herkese kolay gelsin……..

 7. İTHALAT DURSUN SURİYEDEN GİRİŞLERE ÖNLEM ALINSIN HAYVANCILIĞIN HİÇBİRŞEYE İHİTYACI YOK AMA BU DURUMA SESSİZ KALINIRSA İPEK BÖCEKÇİLİĞİ VE PAMUK GİBİ HAYVANCILIKDA BİTER TABİ BİKAÇ BÜYÜK FİRMA KAYMAĞI YER 🙁

 8. marketlerdeki karışık sucukların kalkmasından sonra et fiyatlarında artış olmıyacakmı artış olursa üreticiye ne zaman yansır

 9. mustafa YILMAZER OSM

  OKUYAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM VE BİR NOT DAHA 2 YIL ÖNCE BAŞBAKANIN RAHATSIZ OLUP BU FİYATLARI ÇEKİN AŞAGI DEDİGİNDE ET FİYATLARI KESİM 15- 15,5 ARASI İDİ VE O ZAMAN O NOKTA KRİZ Dİ PEKİ ŞİMDİ 15 E MİLLET ZARAR YAZIYOR BU DEFA PATLARSA BU FİYATLAR 20 TL CİVARINDA OLACAK O ZAMAN NE OLACAK HİÇ KİMSENİN BİR PLANI YOK VAY ANASI BE UNUTMADAN BİZİN YÖNETEN BAKAN CUMHURİYET TARİHİNİN EN UZUN TARIM BAKANI ADAM NEREYE BAKIYORSA ARTIK

 10. Değerli hayvancı kardeşlerim HAYVANCILIK böyle basit, lokal ve ne için verildiği bile belirsiz bir sözde hibe yada destekle iyileştirelemez ben de akp liyim ama bu bakan ve müsteşarların tamamı kişisel hayvan politikası izlemektedirler.Bu ülkenin yüzde 90 nın da hayvancılık yapılır.ben bu ülkede yaklaşık illerin tamamına hayvan satmış biriyim yılda 3000 düve satıyorum bu ülkede ne yazık ki herşey de olduğu gibi hayvancılıkda da bilen değil sayın müsteşarların ve ekibinin istediği evrakları getiren hayvancılık yapar destek alır ve hibe alır ön şart evraktır.işte bu da kanser hastasınına verilen morfin gibi dir boşuna gider önce o kişiler veteriner odaları tarafında dersler ayıp sonra da damızlık birliklerinin denetiminde de pratik dersler alıp yeterlilik verilmelidir.veteriner odaları kaça hayvan bakılır kaça tohumlama yapar onu belirliyor bu mudur yani , damızlık birlikleri şu destekden ne kadar keserim şundan bana ne kalır hesabı yapıyor allah aşkına burda eğitim vermeleri gerekmez mi ben hayatında bu zamana kadar inek memesi tutmamış buzağı doğurtmamış bir adama tek kalemde 400 tane büyükbaş teslim ediyorum niyemi evrakları tam diye böyle hayvancılık yapılır mı böyle hibe verilir mi doğu da zaten hayvan az onlara da destek ver ama batıda olanlar yapanlara en azından ödül yok mu ceza mı bu ayıptır günahtır buraya yazıyorum 9 ay sonra başlayacak olan ivme ve devamı neticesinde bir inek 10 bin tl olur
  şimdi ucuz muş neden hayvan fazla yo beyler yok bu fiyat düşüklüğünün sebebi bir hayvanın 1 ayda 300 tl yiyip ayda 100 tl zarar etmesinden ve ziraat bankasına sözde sıfır faizli kredi boçlarıdan dolayı piyasaya fazla hayvan sürülmesindendir.süt inekleri kesiliyor ziraat bankası sıfır faazili kredi dağıtıyor dediler babamda içinde alamayın dedim gördüğünüz en çok faizli kredi dedim dinlemediler 7000 tl ye inek aldilar şimdi aynı ineği 3000 tl ye satıp borç ödeniyor hani sıfır faizdi.ne oldu şimdi de diyorum hayvanınızı satmayın ve sesleniyorum bu iş böyle gitmez sınıflandırma yapılmalı ehliyetli hayvancılık sistemine geçilmeli iki arkadaş akşam oturup karar verip kendi başına hayvancı olmamalı ve aynı şartlarla bırakamamalı hibe ülke geneline yayılıp sadece yeme yüzde elli hibe verilip sistem üzerinden sartsız hayvancılık şubesinden yazılan yem çekleriyle hayvanına göre durumuna göre yem desteği verilip acilen üretim maliyetleri düşürülmelidir bu milli servettir dışarıya bağımlı kalınamaz cari açık verilemez en azından hayvancılık bu cari açık içinde olamalıdır.lütfen lütfen yazıktır eger dışarıdan illa alınacaksa 8 – 10 aylık kaliteli dişi düve getirilip üzerine yem getirilsin karkas et demek intihar demek hayvancılık için biraz vicdan edin çoçuklarımızı düşünün

 11. OKUYAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM VE BİR NOT DAHA 2 YIL ÖNCE BAŞBAKANIN RAHATSIZ OLUP BU FİYATLARI ÇEKİN AŞAGI DEDİGİNDE ET FİYATLARI KESİM 15- 15,5 ARASI İDİ VE O ZAMAN O NOKTA KRİZ Dİ PEKİ ŞİMDİ 15 E MİLLET ZARAR YAZIYOR BU DEFA PATLARSA BU FİYATLAR 20 TL CİVARINDA OLACAK O ZAMAN NE OLACAK HİÇ KİMSENİN BİR PLANI YOK VAY ANASI BE UNUTMADAN BİZİN YÖNETEN BAKAN CUMHURİYET TARİHİNİN EN UZUN TARIM BAKANI ADAM NEREYE BAKIYORSA ARTIK

 12. nizamettin gök

  mersin de karkas et uygun fiyata verilmektedir kg 17.250 fiyatıyla satış yapılmaktadır bilginize 0536 620 36 30 nizamettin gök

 13. NİZAMETTİN BEY MERSİNDE UCUZ KARKAS ET DİYE NUMARANI VERMİŞSİN YALOVAYA GELİN 15.15.5 TL İSTEDİĞİN KADAR KARKAS ET VERELİM DANALAR HEP KENDİ BESİMİZ BİZ BATTIK..

 14. Çakıroğulları hayvancılık

  Merhaba ben haftada 200 takım mal kesiyorum karkas eti danayı 14 liradan 150 kilo ile 500 kilo arası verim düve 13.5 olarak 130 kilo ile 500 kilo arası sığırı 11.500 den 150 kilo 500 kilo arası verim 130 kilo yazdığıma bakmayın iyi etli hayvan duble et karkas et yazdığım fiyatlarla verim peşin para
  -Bursa-

 15. Çakıroğulları hayvancılık

  0539 496 01 84 numarası ile ulaşa bilirsiniz et konusunda istediğiniz şekilde fiyatlarda mutabık kaldığımız taktirde uyarız Çakıroğulları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir