Esk'nın Piyasaya Karkas Et Sürmesi

et ve süt kurumu

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, Et ve Süt Kurumunun karkas et satması kararına ilişkin, “Türkiye’de et fiyatlarının artması için çabalayanlar var ama Et ve Süt Kurumunun piyasaya et sürmesi, tüm bu çabaları boşa ”
ESK’nın söz konusu uygulamayı daha önce duyurduğunu anımsatan Tunç, “Dün itibarıyla fiyatları belirledi ve piyasaya et sürmeye başladı.
Bunu çok yerinde buluyoruz. Piyasada ihtiyacı karşılayacak bir karar. Olması gereken bir karar. En azından fiyatların yükselmesi için çalışanları engelleyecek” diye konuştu.
Tunç, uygulamayla kırmızı et fiyatlarındaki artışın durdurulacağını vurgulayarak, şunları söyledi:
“Üreticiler olarak bu kararı destekliyoruz. Hem kırmızı et üreticileri hem de tüketicilerimiz için çok önemli bir uygulama. Fiyatların yükselmesini ve vatandaşımızın yüksek fiyattan et almasını engelleyecek. Kurban Bayramı öncesinde piyasada et fiyatların artışını engelleyecek bir uygulama.
Piyasadaki fiyat artışı engellenecektir. ESK, depolarından et sürerek bu fiyat artışını engelleyecek. Türkiye’de et fiyatlarının artması için çabalayanlar var ama Et ve Süt Kurumunun piyasaya et sürmesi tüm bu çabaları boşa çıkaracak. Bundan ötürü destekliyoruz.”

Paylaş :

“Esk'nın Piyasaya Karkas Et Sürmesi” hakkında 8 yorum

 1. allah aşkına bu üreticiyle bu kadar uğraşmayın bir torba yem 50 tl saman fiyetları zaten belli, bir gün gelir üreticide dayanamaz bu besiciliği yapanda kalmaz.

 2. ESK YEM FİYATINADA MÜDAHALE ETSİN
  DOLARADA ETSİN
  DOĞALGAZADA
  AKARYAKITADA
  2010 YEM 26 TL İKEN ET 16,5 TL İDİ
  2013 TE YEM 49 TL İKEN ET 16,5 TL

 3. yok yaa müdahale yetersiz bence gelinde besihanedeki tosunları bedavadan vereyim daha yerinde olacaktır… bir kilo etin maliyeti ne kadar bunu hesaplayıpta ona gore mudahale etsenız keske … markette kasapta pahalı ama uretıcı satarken ucuz … ksaplıgamı baslayalım uretımı durduralımmı bu ne yaa mazot olmus 4,60 kusur yem 50 lıra yazıklar olsun …

 4. Sayın Tarım Bakanımız neden bu olaylara bakıp değerlendirmiyor amacı hayvancılığı bitırmekmi yoksa Türkiye’de 3/5 kişinin eline vermekmi hızlı bir şekilde karar vermesi gerekir, yemin kilosu ile etin kilosunu danışmanlarına hesaplaşması gerekir

 5. arkadaslar bunlar herseyı bılıyorda kendı ceplerını doldurmaktan sıra uretıcıye gelmıyor,, tbmm de mıllet ıradesı temsıl edılmıyor artık maalesef

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir