Zam Çarşıya Uymadı

Enflasyon zammı ortalama memur maaşına 13 lira artış getirdi. Memur bu parayla nasıl geçinecek derken Trabzon esnafı ve halkı hükümete ateş püskürdü. Memura verilen %1 oranındaki zam artışı pazar ile örtüşmedi. Trabzon’un Kadınlar Hali’ndeki esnaflar ve vatandaşlar verilen bu zamdan memnun değilken temel gıdalarda %40’a varan artışlar görünüyor.
Yaklaşan Ramazan ayı öncesi et fiyatları 25 liradan 40 liraya varırken diğer gıda maddelerinde ise durum daha vahim görünüyor.
Trabzon halkının en çok alış veriş yaptığı mekanlardan biri olan Kadınlar Hali’nde vatandaşlarla yaptığımız röportajda vatandaşlar; “Hükümetin vermiş olduğu zam ile pazardaki fiyatlar birbiri ile uyuşmuyor. En düşük memur maaşına 13 lira zam gelmiş. Bugün etin kilosu 15 lira artış gösterdi. Bu artış sadece et fiyatlarında değil kuru gıda maddelerinde de var. Ne yapacağımızı şaşırdık. Verilen zam ile ne alsak diye düşünür hale geldik” şeklinde konuştular.
Olan Yine Esnafa Oldu
Esnaflar ise verilen zam ile ilgili olarak şunları söylediler: “Hükümet komik bir fiyatla memuruna yine büyük bir şaka yaptı. Ancak yine olan esnafa oldu. Cepte para olmayan vatandaş alışveriş yapmıyor olan yine bize oluyor. Memurun perişan olması bir yana biz daha perişan bir hale düştük” diye konuştular.

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir