Maske fiyatı ne kadar olacak? Maske eczane ve marketlerde ne zaman satılmaya başlayacak?

Maske satışları bugün başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ücretli maske satışlarının yeniden başlayacağını 4 Mayıs’ta düzenlenen kabine toplantısı sonrasında açıklamıştı. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre tavan fiyat belirlenen maskelerin bugün İstanbul’da satışına başlanacak. Peki maske fiyatları ne kadar olacak? Ücretli maske  satışları nerelerde yapılacak? İşte merak edilen tüm soruların cevapları….

 

MASKE KAÇ TL’YE SATILACAK!

Koronavirüs salgınına karşı en önemli silahların başında gelen maskeler bugün İstanbul’da KDV dahil en fazla 1 TL fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

 

* Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı, 4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar çerçevesinde cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışı mümkün hale gelmiştir.

* Bu çerçevede marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır.

EN FAZLA 1 TL OLACAK

* Cerrahi maskeler, asöyledi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir.

* Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.

* Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50’li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10’lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir.

MASKE NERELERDE SATIŞA SUNULACAK?

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre Eczane ve marketlerde maske satışına bugün başlanacak.

Ücretli maske satışı başlıyor. Yapılan açıklamaya göre ilk olarak İstanbul’da başlayacak olan maske satışları daha sonrasında kademeleri olarak büyük şehirler ve diğer iller şeklinde dağıtılmaya başlayacak. İşte maske fiyatı ve satış noktaları…

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir