İETT İstanbul aylık öğrenci akbili ne kadar oldu? 2020 aylık akbil ücreti!

İstanbul‘da metro, metrobüs, Marmaray, Özel Halk Otobüsü, Şehir Hatları Vapurları, Tren ve Tramway ücretlerine büyük zam geldi.. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (İSTESOB) Başkan Vekili Engin Türkmen, İstanbul aylık akbil ücretlerine yüzde 35 oranın da zam yapıldığını açıkladı. Ayrıca Türkmen 3 yıldır toplu taşıma ücretlerine zam yapılmadığını ifade ederken esnaf temsilcileri yapılan oylama sonucu, oy çokluğu ile elektronik bilet ücret tarifelerinde yükseliş kararı alındığını duyurdu.

İSTANBUL KART AYLIK ÖĞRENCİ AKBİLİ NE KADAR OLACAK? 

Yeni alınan alınan kararla birlikte özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2,60 TL’den 3,50 TL’ye yükseltildi.

İstanbul kart öğrenci aylık akbil abonman fiyatlarına ise yüz 25 zam yapılacağı duyuruldu. Geçtiğimiz mayıs ayında 80 TL’den 40 TL’ye düşen aylık abonman ücreti yeni zamla birlikte 50 TL’ye yükselecek.

İBB İstanbul mavi kart aylık abonman ücreti ne kadar oldu?

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul mavi kart aylık abonman ücreti 275 TL’ye yükselecek

İSTANBUL MAVİ KART ZAMMI NE ZAMAN YANSIYACAK?

İstanbul kart yeni fiyat zammı uygulaması 10 Şubat 2020 tarihi itibari ile uygulamaya alınacak. 10 Şubat Pazartesi itibari ileyeni fiyat uygulaması geçerli olacak.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK YAPANLARDA İNDİRİMLİ AKBİL ALABİLECEK

Meclis’te alınan karara göre, liseden mezun olup üniversite sınavına girmiş ancak hiçbir bölüme yerleşememiş öğrencilerde artık indirimli karttan faydalanabilecek. Bununla birlikte öğretmenlere uygulanan indirimli akbilden ücretli öğretmenlerde faydalanabilecek.

65 YAŞ ÜSTÜ YOĞUN MESAİ SAATLERİNDE ÜCRET ÖDEYECEK

 

İstanbul şehir içi toplu taşıma araçlarından 60 ve 65 yaş üstü vatandaşlar ücretsiz faydalanabiliyor. Sabah ve akşam saatlerinde mesai yoğunluğu yaşandığı saatlerde 60 ve 65 yaş üstü vatandaşların ücret ödemesini zorunlu kılan bir yasada geliyor.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

İstanbul kart öğrenci akbil abonman ücreti ne kadar? Geçtiğimiz Mayıs ayında 80 TL’den 40 TL’ye düşürülen öğrenci akbil abonman ücretine yüzde 25 zam yapıldığı duyuruldu. Yeni düzenleme ile birlikte özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2,60 TL’den 3,50 TL’ye yükseltiliyor.

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir