Gürcistan'dan Türkiye'ye Sağlıksız Et Sokuluyor

Rize Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Turgut, Gürcistan’dan Türkiye’ye sağlıksız et sokulduğunu söyledi.
Gürcistan’da et fiyatlarının Türkiye’den daha ucuz olması kaçak et girişini arttırıyor. Rize Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Turgut, kaçak yollarla sokulan etlerde at etine rastlanıldığına dikkat çekerek, “Türkiye’ye kaçak yollarla sokulan ve sonrasında yakalanan etlerde yapılan incelemelerde at etine de rastlandı. Bunlar resmi kayıtlara işlendi. Batum’dan günde 2 ton kaçak et Türkiye’ye giriyor. Bu etler orada usulüne uygun olmayan yöntemlerle sağlıksız şartlarda kesiliyor. Birkaç lira daha ucuza et almak için vatandaşlarımız sağlıklarını tehlikeye atmasın” dedi.
Türkiye’den Batum’a giden kasapların yabancı et girişini körüklediğini belirten Turgut, “Batum’da hayvanlar veteriner kontrolü olmadan yetiştiriliyor ve kontrolsüz bir şekilde kesiliyor. Bu sağlıksız etlerin yurda girişi kesinlikle engellenmelidir. Kaçak et perakende olarak Türkiye’ye getiriliyor” diye konuştu.

Paylaş :

“Gürcistan'dan Türkiye'ye Sağlıksız Et Sokuluyor” hakkında 6 yorum

 1. ınsallah baslarına bu yonetımın cıkamıyacakları bır dert verırde yuce rabbım gorurler bu et yuzunden uykumuzu ıkı lokma ekmegımız haram etıler.

 2. yeter artik çikan haberlere bakiyorum üretiçi olarak hükumet bizi silmişler bize deyin üretmeyin gürcistanda at eti yunanistanda kuzu birakmamişlar nerde bozuk et ve yaşli hayvan varsa getiriyorlar avrupada kedi köpek mamasi için kullanan etleri getirip insanlara yetiriyorlar bizim insanlar bu kadarmi kiymetsiz bir dikda reşimi gibi benim dediğim olacak her şeyin bir maliyeti var hükumetin yapdiği ne müslumanliğa nede insanliğa sigar besiciler hayvanlarini kestiremiyor.

 3. ya arkadaşlar 21 mart ta büyük gündü ne oldu yüzde 15 gümrük vergisi artırıldı sus pus oldu besiciler besiciler çiftçiler süt üretimi yapanlar birleşse bu hükümet yerle bir olur kırsalda ama bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabı yapılıyor kimse malını kestirmesin zehirli et getiriliyor sakatat uçtu ramazan a kadar dayanması lazım herkesin zaten büyük bi çoğunlukda bunu yapıyor ya et fiyatları kurbanda uçaçak yada tamamen tepe taklak olup 3 4 sene hayvancılar zarar edecek ikinci senaryo olursa vay kredi çekipte hayvan alanlara onun için yetmez bi sefer daha oy verinki hayvancılar olarak yiyecek ekmeğe muhtaç olun o kadar çok besi hayvanı varki hepsi kurbanda çıkarsa inşallah tepmez marketlerin başı bozuk bunlar denetlenmeli ama zengini kayıran bi yönetim şekliyle asla

 4. yedirin millete ne oldugu belli olmayan etleri(cok müslüman ya bunlar)helal kesimden vazgectik zaten,ama hasta hayvanlari,domuzu kediyi köpegi bize yedirin!hak ettik biz bunlari,her halk kendi hak ettigi yönetime bulurmus,bizde bunlari ha ediyormussuz!dönmek yola inadina akp diye bagirin ,sonra 5vakit namaz kilin ve oruc tutun,orucunuzuda domuz etiyle veya domuzun kemik tozuyla beslenmis hayvanlarin etiyle bozun!
  allah kabul etsin!elhamdulillah müslümaniz(isin ucunda para oldumu bu akpde ne din ne iman kaliyor)
  saygilarimla

 5. Geçen birisi beni hayırla yad etsinler yeter diyordu.
  Evet yad edecekler ama millete bozuk ne idüğü belli olmayan etleri yediren birisi olarak yad edeceker

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir