Gazi Antep hal esnafı dertli

Antep’te et hali dükkan sahipleri, son dönemlerde et fiyatlarının yüksek olmasından dolayı işlerinin azaldığını belirtti.
Et Hali dükkan sahipleri sabah dükkanı açtıkları gibi akşam da doğru dürüst satış yapmadan dükkanlarını kapattıklarını söyledi. Ete gelen zamla birlikte insanların alım gücünün azaldığını belirten dükkan sahipleri, vatandaşın et haline artık çok uğramadığını ifade etti. İşlerin açılacağını umut eden dükkan sahipleri, et almaya gelen vatandaşın etin kilosunun fiyatını duyduğu zaman eli boş et halinden çıktığını vurguladı.
Dükkan sahiplerinden Rıza Kuzukeser, “İşler şuan durgun. Et fiyatları pahalı alışveriş yok. Vatandaş gelip parça et almak istediğinde kilosu 30 TL’dir. Vatandaş bu fiyatı duyduğu zaman almadan gidiyor. Etin kilosunun en az 20 TL olması gerekiyor. Vatandaş sürekli gelip et alabilmesi için. Seçimlerinde etin fiyatının yükselmesine etkisi oldu. Et haline vatandaş gelmiyor” dedi.
Dükkan sahiplerinden Murat ise, “ İşler durgun şuan iç acıcı değil. Et fiyatları şuan durgun yükselmede yok düşmede yok. Dana eti biraz 2 günden buyana fiyatları yükseldi. Koyun eti fiyatı hemen hemen aynı. Seçimin biraz etkisi oldu ama inşallah iyi olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Paylaş :

“Gazi Antep hal esnafı dertli” hakkında 4 yorum

  1. Yıllardır üretici kazanmıyor birazda siz kazanmayin bişey olmaz hem artık büyük marketler var bakkala cakkala kasapa ekmek yok şimdiye kadar milleti yediniz

  2. ALLAH (c.c.) rızası için şunların yaptıkları şikayete bak.. hiç mi utanmıyorlar acaba etin kilosunu sen gel 16-17 aralığında al sonra 30 liraya sat ondan sonrada şikayetçi ol kimse et almıyor… behey vicdansız zaten bütün sakatatları iç organları deriyi bedavaya alıyorsun hala neden 30 tl ye et satıyorsun 22 tl ye satsan gene en az kilo başı 5 tl diğer saydıklarım hariç karın oluyor… işte böyle şekilci müslümanlar yeşil sermayeli gaddar tüccarlar yüzünden bu üretici eziliyor… ama ALLAH (c.c.) büyüktür… istemediğim bir şeyi söylemek zorunda bırakıyorsunuz… inşallah bu büyük süper marketler artar da sizler yok olursunuz….

  3. erdoğan yalçınkaya

    Hayırdır ilyas kardeşim kasaplarla ilgili aranda bir şey mi geçti birisi bir şey mi yaptı?…ekmeği veren allahtır alacaksa yine o alır sen kim oluyorsun ki ekmek kesiyorsun haddini bil…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir