Et fiyatları daha da yükseldi

Gaziantep’in Nizip ilçesindeki Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Osman Şimşek, “İthal etin ilçemize gelmemesi nedeniyle et fiyatlarında düşüş yaşanmadı, bilakis yükseldi” dedi.
Nizip Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Osman Şimşek, yaptığı açıklamada, son zamanlarda Türkiye’ye ithal et girişinin serbest olması nedeniyle büyük illerde et fiyatlarının bir nebze de olsa düştüğünü belirtti.
Ancak Nizip’te bu durumun farklı olduğunu ifade eden Şimşek, “İthal etin ilçemize gelmemesi nedeniyle et fiyatlarında düşüş yaşanmadı, bilakis yükseldi. İlçemizde çoğunlukla küçükbaş hayvan kesimi yapıldı. Yaşanan bu durum da fiyatları olumsuz yönde etkiledi” diye konuştu.
Kasap esnafları olarak et fiyatlarının düşmesini ve ilçe halkına daha ucuz et satılmasını istediklerinin altını çizen Osman Şimşek, kırmızı etin pahalı olmasının beyaz et satışlarının işine yaradığını kaydetti.
Et Fiyatlarının yükselmeden önce Nizip’te günlük yaklaşık 200 koyun kesilirken, bu sayının son günlerde 60’a düştüğünü bildiren Şimşek, bunun et fiyatlarının çok yüksek olmasından kaynaklandığını sözlerine ekledi.
Paylaş :

“Et fiyatları daha da yükseldi” hakkında 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir