DeFecto yeni markasının ilk mağazasını açtı

50 ülkede, 500’den fazla mağazası ve 14.000’den fazla çalışanı ile hazır giyim sektörünün öncü moda markalarından DeFacto, spor giyim markası DeFactoFiT’in ilk mağazasını Bursa Kent Meydanı AVM’de açarak pazara giriş yaptı. Özellikle pandemiyle birlikte değişen, spor ve sağlıklı yaşam ile evden çalışmanın ön plana çıktığı hayat tarzı doğrultusunda çok kültürlü, uzman bir ekiple tasarlanan aktif spor, ev ve iç giyim koleksiyonları markanın ulaşılabilir fiyat politikasına uygun şekilde fit görünmek isteyen, “Ben Fitim!” diyen tüketiciyle buluşuyor. Marka 2025 yılında dünyanın en çok tercih edilen spor giyim markalarından biri olmayı hedefliyor.

DeFacto, rahat ve ulaşılabilir modada dünya markası olma hedefine ivme kazandırarak spor giyim alanındaki yeni markası DeFactoFiT’i tanıttı. Her tarza uygun aktif spor, ev ve iç giyim ürünlerini dünya standartlarında kalitede üreten marka, ilk mağazasını doğa, yaz ve kış sporlarının merkezi yeşil Bursa’da açtı. DeFactoFİT ürünleri online satış kanallarından da aynı anda 50 ülkede ve 200’ü aşkın DeFacto mağazasında satışa sunuldu.
Yeni dönemin yeni trendi, fit görünmek isteyenlerin tercihi DeFactoFiT

Pandeminin etkisiyle artan evden çalışma, bireylerin rahatlık ve şıklığı ulaşılabilir fiyatlarla bir arada bulma isteği ve sağlıklı yaşam trendi ile spor giyim moda akımının dünya genelinde yükselmesi nedeniyle DeFactoFiT markasını kurduklarını vurgulayan DeFacto CEO’su İhsan Ateş, “Yeni normal yaşamın etkisiyle dünyada aktif spor ve ev giyim trendi istikrarlı bir şekilde yükseliyor. DeFactoFİT’i kurmak önemli hayallerimizden biriydi. 5 yıl önce de bu vizyonla markayı tescil ettirmiştik. Gerçekleştirmek için uygun zamanı bilave ettik. Hayatımızda yoğun şekilde ‘Home Office’ çalışma var, sağlıklı yaşam ve daha rahat bir moda tarzı var.
Bu yeni dönemde de insanlar artık 400-500 TL’ler verip, sweatshirt veya tayt almak istemiyor.  Müşterilerimize fonksiyonel ürünleri yüksek kalite ile inovasyon ve uygun fiyattan sunmayı, sağlıklı ve rahat yaşam hedeflerine katkıda bulunmayı hedefledik. Biz, DeFactoFiT ile fit görünmek isteyen, “Ben fitim!” diyen tüm müşterilerimize dünya markaları kadar konforlu bir deneyim sunuyoruz.
En önemli farkımız bu. Yaklaşık 2 bin farklı ürünümüzle DeFactoFiT’i 5 yıl içinde dünyanın aktif spor, ev giyim ve iç giyim alanında dünyada en çok tercih edilen fijital markalardan biri yapmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.
DeFactoFiT ürünleri, sporculardan, uzman ev ve iç giyim tasarımcılarından oluşan çok kültürlü bir ekiple üretildi
CEO İhsan Ateş, “DeFactoFiT’in tasarım ve pazarlama kadrosu; çok kültürlü, konusunda uzman, spor yapan, günlük yaşamında, dışarıda, evde spor kıyafetler giymeyi, fit görünmeyi tercih eden arkadaşlardan oluşuyor. Bu sayede müşterimizin ihtiyaçlarını çok iyi anlayabiliyor, bu ihtiyaçlara cevap verebiliyoruz.
Tasarladığımız ürünleri ofisimizdeki DeFacto spor kulübünde test edip, geliştiriyoruz. Marka elçilerimizle, müşterilerimizle tasarımdan üretime ve mağazadaki ürün sunumuna kadar omuz omuza çalışıyoruz.
DeFactoFiT mağazalarımız özel bir konsepte sahip. Mağazamızdaki satış danışmanlarımız ürünler ve talepler konusunda özel olarak eğitim aldılar. Müşterilerimiz mağazamızdaki spor ürün alanında kendilerini fitness salonunda, ev ve iç giyim alanında ise evlerindeki dolaplarından kıyafet seçiyormuş gibi hissedecekler. Onları keyifli bir alışveriş deneyimi umuyor” şeklinde konuştu.

Hazır giyim markalarından DeFacto, spor giyim markası DeFactoFiT’in ilk mağazasını sporcuların da katılımıyla Bursa Kent Meydanı AVM’de açarak pazara giriş yaptı. Marka 2025 yılında dünyanın en çok tercih edilen spor giyim markalarından biri olmayı hedefliyor

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir