CHP İstanbul'dan tepki çeken yemek

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek’in, Büyük Kulüp’te dün İstanbul milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve Parti Meclisi üyelerine verdiği yemek tartışma yarattı. “Havuzlu ve seçkinlerin” yeri olarak nitelendirilen yemeğin Regaip Kandiline denk gelmesi de tepki çekti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Ben gidip villalarda oturmayacağım” sözlerine karşılık Şimşek’in, sadece üyelerin girebileceği bir yerde yemek vermesi tartışma yarattı.
-GİRİŞ ÜCRETİ 35 BİN TL-
Büyük Kulüp’e sadece üye olanlar girebiliyor. Ancak herkes üye olarak kabul edilmiyor. Üyelerden giriş ücreti olarak 35 bin TL alınıyor. Milletvekilleri ise 8 bin 750 TL ödüyor. Ayrıca her sene de aidat veriliyor.
-“HAVUZLU VE SEÇKİNLERİN YERİ”-
Büyük Kulüp’e girenler ise orayı, “Çok ihtişamlı bir yer. Büyük bir havuzu var. Ancak seçkinler girebiliyor” değerlendirmesini yaptı. Berhan Şimşek’in yemeği ise kulislerde, “havuzlu ve seçkinlerin” yemeği yorumuna neden oldu.
-ŞİMŞEK TEK TEK ARADI-
Berhan Şimşek, misafirlerini tek tek arayarak davet etti. Yemeğin mönüsünde ise; ordövr tabağı, mantarlı bonfile, yeşil salata, üç çeşit tatlı, meyve tabağı vardı. İçecek konusunda sınırlamanın olmadığı yemekte kahve servisi de yapıldı. Yemekte isteyen istediği içeceği içti.
Yemeğin rezervasyonu ise Kadıköy Belediyesi tarafından yapıldı. Edinilen bilgiye göre sadece üyelerin girebildiği Büyük Kulüp’te bir yemeğin fiyatı; 26 ila 50 TL’yi bulabiliyor. Ancak bu rakam tek içecek üzerinden hesaplanıyor. Yemeğin fiyatı içilen içkiye ve et ya da balık olmasına göre artıyor.

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir