Başbakan : Kılıçdaroğlu Etin Çeşitlerini Bilmez

R.T.Erdoğan

DENİZLİ – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, et fiyatları ve hayvan ithali konularında hükümeti eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, ’Ana muhalefetin genel müdürü etin çeşitlerini bilmez’ sözleriyle cevap verdi.
Başbakan Erdoğan, Denizli Tavas’ta, toplu açılış törenine katıldı.
Cumhuriyet Meydanını dolduran vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. CHP liderinin et fiyatları ve kurban ithal edildiği yönündeki sözlerini eleştiren Başbakan Erdoğan, ’Dün çıkmış ana muhalefetin genel müdürü, Trakya’da bir şey söylüyor. Hala diyor hayvan ithal ediyorlar. Dünyadan haberi yok. Biz artık hayvan ithalini bitirdik, şimdi bakın bu Kurban Bayramı’nda dışarıdan hayvan asla ithal edilmiyor. Bu Kurban Bayramı’nda kendi yetiştirdiğimiz, kendi ürettiğimiz kurbanlarımızı kurban edeceğiz. Zaten sorsanız kurban nedir diye, bundan da anlamaz. Onu da bilmez ha onu da söyleyeyim. Onu da bilmez. Şu anda markette diyo, etten bahsediyor. Sadece etten niye bahsediyorsun. Etin çeşitleri var. Kıymadan al, kemiklisi, kemiksizi ondan sonra kuşbaşısına varıncaya kadar bunların hepsi ayrı sınıftır, fiyatları da ayrıdır. Bunları da öğren genel müdür. Bunların hepsini bilmen lazım. Bunların ortalama fiyatları var. Veya asgarisini veyahut en yükseği var. Bunları da bilmen lazım. Şunu çok açık ve net söyleyeyim. Artık hayvancılıkta hedefimiz, dün ithal eden ülke idik. İnşallah yeniden ihraç eden ülke haline geleceğiz. Çalışmamız bu..’ diye konuştu.
Tavas’a 17 milyon lira değerinde 11 ayrı eseri kazandırdıklarını belirten Erdoğan, ’Türkiye seninle gurur duyuyor’ ve ’Dik Dur Tavas Seninle’ sloganlarına, ’Milletimize efendi olmaya değil, milletimize hizmetkâr olmaya geldik.” diyerek cevap verdi. Denizli’yi Büyükşehir statüsüne kavuşturduklarını anlatan Erdoğan, bu durumdan Tavas ilçesi ve diğer ilçe ve köylerin kazançlı çıktığını; su, kanalizasyon ve yol çalışmalarının belirli bir plan dahilinde büyükşehir tarafından yapıldığını ifade etti. Denizli’de yapılan çalışmaları, kendisinin de eski bir belediye başkanı olarak yakından takip ettiğini belirten Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: ’Biz bir belediyeci olarak bunu konuşuyoruz. Bu kardeşiniz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından Başbakanlığa gelmiş birisi. İstanbul gibi bir şehri CHP zihniyetinin, o çöp, çamur, kirli hava, yoksulluk, bunlardan kurtararak biz İstanbul’u, İstanbul yaptık. Bakın o günden bugüne İstanbul, başkalarına teslim edilmiyor. Niye edilmiyor, çünkü bir daha onlara teslim edilecek olsa İstanbul’un başı derde girer. Bunu iyi biliyorlar. İstanbul halkı da sürekli olarak bizi destekliyor. Şu anda İstanbul’da yaptıklarımız, Ankara’da yaptıklarımız, diğer 10 büyükşehirde yaptıklarımız hep bunu gösteriyor. Artık 10 sene öncesi Denizli var mı? Bir tane alt geçidi yoktu.”
Cumhuriyet tarihinde yapılan 6 bin 100 km duble yola mukabil, kendilerinin 11 senede 17 bin km duble yol yaptıklarını ifade Erdoğan, İstanbul’a 100 milyon yolcu kapasitesi olan dünya genelinde 3’ncü büyük havaalanını yapacaklarını ve 23 milyar Euro devletin para kazanacağını kaydetti.
Türkiye’nin ikinci büyük milli savaş gemisi olan ’Büyükada’ isimli gemisini denizlere uğurladığımızı belirten Erdoğan, daha öncede ’Heybeliada’ gemisine yaptıklarını hatırlattı. Türkiye’nin artık kendi gemisini inşa edebilen 10 ülke arasında yerini aldığını söyleyen Erdoğan, savunma sanayinin de ihtiyaçlarının yüzde 50’sini kendi imkânlarıyla tamamladığını kaydetti.
Artık ithal eden değil, ihraç eden ülke konumuna geldiklerini belirten Erdoğan, sadece denizde değil, havada da çalışmalar yaptıklarını belirtti. Atak helikopter, Anka’larla kendi tasarladıkları tanklar, milli piyade tüfekleri ve diğerlerinin seri üretime geçtiğini ifade eden Erdoğan, Ankara’da yarın saat 11.00’de yeni demokrasi paketi ile hak ve özgürlükleri teminat altına alacaklarını söyledi. Türkiye’yi ağırlıklarından, prangalarından kurtaracaklarını kaydeden Erdoğan, bu sayede ekonomi ve demokrasisiyle ülkenin sınıf atlayacağını anlattı.
Konuşmasını kısa tutan Başbakan Erdoğan, toplu açılışların ardından Acıpayam’a geçti.

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir