Et üreticileri birliği yem fiyatlarının düşürülmesini istiyor

besi yemi

besi yemiYem konusunu gündemde tutmak ve bu konudaki taleplerini hükümet temsilcilerine iletmek istediklerini belirten Başkan Karabulut, 2010 yılında torbası 23 TL’den satılan yemin şuan ki fiyatının 45 TL’ye yükseldiğini ve bu artışa hükümet yetkililerinin dur demesi gerektiğini bildirdi. Başkan Karabulut, “Şayet yem fiyatlarında bir düşüş olursa üretici de bu fiyatlar doğrultusunda maliyet çıkarır ve daha uygun şartlarda et satışı yapar. Böylelikle vatandaşımız daha ucuza et almış olur” diye konuştu.

Konya İli ve İlçeleri Kırmızı Et Ürünleri Tarımsal Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Karabulut, son dönemde yem fiyatlarındaki astronomik yükselişe dikkat çekti. Başkan Karabulut, “Üreticiler olarak hükümetimizden önemli bir talebimiz var, yem fiyatlarındaki artışa çare bulunmasını istiyoruz. Son dönemde yem girdileri çok yükseldi. Bu duruma bir önlem alınması lazım ki üretici de ucuza et satsın” dedi. Okumaya devam et “Et üreticileri birliği yem fiyatlarının düşürülmesini istiyor”

Et ve Süt Kurumu, fiyatları Ramazan’da yaptığı indirim oranı kadar yükseltti

et ve süt kurumu

et ve süt kurumuEt ve Süt Kurumu (ESK), kırmızı et fiyatlarını yüzde  4 ve yüzde 2,2 oranında yükseltti. ESK, Ramazan’da et fiyatlarına yaptığı müdahale ile fiyatları kıymada yüzde 4, kuşbaşı ette ise yüzde 2,2’lik oranında düşürmüştü. Kurum yaptığı fiyat artırımını ile Ramazan’da yaptığı indirim oranı kadar  yükseltti.
Böylelikle kırmızı et fiyatlarında kıymada yüzde 4, kuşbaşı ette ise yüzde 2,2’lik yükselme gerçekleşti. Yeni tarifeye göre fiyatlar şöyle:
Dana Kıyma:  18,50, Dana Kuşbaşı: 23,00, Dana Biftek: 26,90, Dana Rosto: 27,90, Dana Şiş: 28,  90, Dana Şiş: 28,90, Dana Biftek Sote: 28,90, Dana Gulaş: 28,90, Dana Pirzola: 31.90, Dana Bonfile: 42, 90,  Gövde Kuzu Eti: 23,90, Kuzu Çatal But: 26,00, Kuzu Kol: 23,45, Kuzu Gerdan:  19,45.

Kurbanlıkların fiyatları ne durumda?

kurban fiyatları

TZOB Genel Başkanı Bayraktar kurbanlık hayvan fiyatlarını açıkladı.

TZOB Genel Başkanı Bayraktar kurbanlık hayvan fiyatlarının büyükbaşta 2 bin 100 lira ile 9 bin 600 lira arasında, küçükbaşta ise 250 lira ile 1300 lira arasında değişeceğini açıkladı.Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl kurban fiyatlarının illere ve canlı ağırlığa göre değişmekle birlikte hayvan başına büyükbaşta 2 bin 100 lira ile 9 bin 600 lira, küçükbaşta ise 250 lira ile 1300 lira arasında değiştiğini söyledi.

Bayraktar, TZOB Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, kurbanlık fiyatlarını, Okumaya devam et “Kurbanlıkların fiyatları ne durumda?”