Trabzon'da Piyasadan Ucuz Et Fiyatları

Trabzon’da, yeni hizmete giren Et ve Balık Kurumu’na ait mağazada, et ve et ürünlerinin piyasa fiyatının altında olması vatandaşları memnun ederken mağazadaki yoğunluğu da artırdı. Mağazaya gelen vatandaşlar ucuz eti cep telefonuyla yakınlarına bildirirken en fazla güveçlik etin tercih edilmesi dikkat çekti. Zaman zaman uzun kuyrukların yaşandığı mağazada günlük 700 kilogram et satışı yapılırken, yakında balık ürünlerinin de satışına başlanacağı belirtildi.
Mağazanın Sorumlu Müdürü Veteriner Hekim Yasin Öztürkoğlu, yaşanan yoğunluğun kendilerini memnun ettiğini belirterek et fiyatlarının genel müdürlükçe belirlendiğini, Türkiye’nin her ilinde fiyatların aynı olduğunu söyledi.
Kıymanın kilosu 16.5, TL’den kuşbaşı etin ise 19.5 TL’den satıldığını belirten Öztürkoğlu, “Mağazamızda satışa sunulan ürünlerimiz taze ve ucuz olması müşteri sayısının artmasına neden oluyor. Fiyatlarımız genel müdürlükçe belirlenmiş olup kıymanın kilosunu 16.5 TL’den kuşbaşı etin kilosunu 19.5 TL’ye satıyoruz. Dışarıda bu fiyatlar 24-30 TL arasında değişiyor. Fiyatlarımız uygun olduğu için kasaplarda bizden et satın alıyor. Fiyatın düşük olduğunu duyan vatandaş mağazamıza akın ediyor. Günlük et
satışımız ortalama 700 kilonun altına düşmüyor” dedi.
Vatandaşlarda, “Burada satılan et piyasadan çok daha uygun. Hem taze hem de ucuz olması bizi memnun etti. Uygulama inşallah sürekli olur” dediler.

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir