Spekülatörün oyununu makul fiyatlar bozacak

Kurban bayramı öncesinde et spekülatörlerinin yeniden sahneye çıktığı bildirildi. Tüketiciler Birliği Başkan Yardımcısı Dinç, ‘Üretici bunlara kanmasın, fiyatlarını makul seviyede tutsun” dedi.

Tüketiciler Birliği, yaklaşan kurban bayramı öncesi et spekülatörlerinin yine sahneye çıktığını belirterek, üreticileri spekülatörlere itibar etmemeleri konusunda uyardı. Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Dinç, kurban bayramı öncesi büyükbaş ve küçükbaş piyasasında hareketlilik yaşandığını söyledi. Hareketlikle spekülatörlerin yine ortaya çıktığını anlatan Dinç, ‘Et spekülatörleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kurbanlıkların fiyatlarını yükseltmek için sahneye çıktı. Geçen yılki oyun bu yıl da oynanıyor’ dedi.
HAYVANLAR ELLERİNDE KALABİLİR
Üretici ile tüketiciyi karşı karşıya getiren spekülatif açıklamalardan uzak durulması gerektiğini söyleyen Dinç, şunları kaydetti: ‘Üreticilerimize spekülasyonlara kanmayarak fiyatlarını makul seviyelerde tutmalarını öneriyoruz. Aksi takdirde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hayvanları ellerinde kalabilir. ‘
Kaynak : http://yenisafak.com.tr/Ekonomi/?t=18.10.2010&c=3&i=283603

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir