Sivas'a da Ucuz Et Girdi

Hükümetin et fiyatını düşürmek amacıyla canlı hayvan ithalatına izin vermesi Et Balık Kurumu (EBK)’nun bulunduğu illerde et fiyatlarını frenledi. EBK’nun bulunmadığı Sivas’a ise Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası kanalıyla ucuz et girişi oldu. Oda Başkanı Mehmet Akgül, Sivaslıların da bundan böyle eti ucuz yemeye başlayacaklarını söyledi.
Konuyla ilgili Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mehmet Akgül, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Üyesi olan kasapların et ihtiyacını karşılamak üzere yeni bir çalışma içine girdiklerini ifade eden Akgül, ‘Sivas Kasaplar Odası’nın odamıza devredilmesiyle beraber bize bağlı üyelerimize et temin işi üzerimize vazife olmuştur.’ dedi.
Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası’nın çalışması doğrultusunda, kasapların haftalık et talepleri alınacak. Parasını peşin olarak yatıran kasaplara, Et Balık Kurumu’na ait kesimhanelerde kesilen hayvanların etlerinden getirtilecek. Kasapların isteği doğrultusunda günlük et ihtiyaçları da getirtilebilecek. EBK’dan getirtilen etleri kasaplar kurumun belirlediği fiyattan satacak. Buna göre kıyma 18 ve kuşbaşı et ise 20 liradan satılabilecek. İşyerinde EBK’nın etini satan kasaplar ayrıca işyerlerinin camlarına ve buzdolaplarının üzerine ‘EBK eti’ diye yazı asacaklar. Bu kasapların denetimini ise Tarım İl Müdürlüğü yapacak.

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir