Palandöken: Et fiyatları düşecek

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfedarasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yükselen et fiyatları sebebiyle et alamaz duruma gelen vatandaşın rahatlatılması için yapılan ithalattan sonra fiyatların düşüşe geçtiğini belirterek, “Kimse ortalığı bulandırmasın. Et fiyatları düşmeye başlamıştır. Bunun için paniğe kapılmayın. Vatandaşı aldatarak spekülatif hareket yapmak isteyenler zarar edecek. Çünkü, et fiyatları daha da düşecektir” dedi.
Açıklamalar

Et fiyatlarının hala gündemden düşürülmemesini spekülatif bulan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Palandöken konuya ilişkin açıklama yaptı. Başkan Bendevi Palandöken, et fiyatlarının düşeceğini vurguladı.

Vatandaşın ağzının tadını bozmayın

Palandöken, bu konuda yetkili olmayan insanların bilinçli bir şekilde açıklamalar yaparak et fiyatlarının yükseleceğini söylemesinin spekülatif amaçlı olduğunu belirtti. Bu ayların kırmızı et tüketiminin en düşük olduğu aylar olduğuna dikkat çeken Palandöken, yapılan açıklamaların amacının yaklaşan mübarek Ramazan ayında et fiyatlarını artırabilmenin hazırlığı olarak gördüğünü ifade etti. Esnafta işsizlik sıkıntısı, vatandaşta ise alım gücü sıkıntısının mevcut olduğunun altını çizen Palandöken, işlenmiş et ürünlerinde de fiyatların düşüş trendine girdiğini, kimsenin vatandaşın ağzının tadını bozmaya hakkı olmadığını vurguladı.

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir