İstanbul'da yerli üretici angus fiyatlarını protesto etti

Kurbanlık hayvan ithalatı nedeniyle hayvanlarını satamadıklarını öne süren kurban satıcıları, E-5 Karayolu’nu tam 2 saat trafiğe kapattı!
Kadıköy Yenisahra’da kurulan hayvan pazarında kurbanlık satanlar, E-5 Karayolu’nun Göztepe Mevkii’nde yolu kapattı.
İthal hayvan nedeniyle kendi hayvanlarının ellerinde kaldığını öne süren yaklaşık 200 kişilik grup, yolun ortasına ağaç dalları ve kalaslar koyarak araçların geçişini engelleri.
ANGUSLAR GELDİ YERLİLER ELDE KALDI
Hayvan satıcılarından Saffet Kalkancı kendilerine bir hayvanın 5 bin 500 liraya satıldığını ancak ithal kurbanlıkların 4 bin liradan satıldığını anlatarak, “Zararımız çok büyük. Angusların ithal edilmesi nedeniyle bizim hayvanlarımızı alan çıkmıyor. 25 hayvan getirdim. Sadece ikisini satabildim. Et Balık Kurumu bizim hayvanlarımızın kilosuna 10 lira veriyor. 13,5 liradan bizim hayvanlarımızı alırsa zararımızı kurtarabiliriz. Yetkililer bir an önce sorunumuzu çözsün” dedi.
Yusuf Tokdemir ise Ordu’dan 50 büyükbaş hayvan getirdiğini belirterek “Hayvanları yaklaşık 8 bin liradan aldım. Nakliye ve yer parasıyla birlikte bir tanesi 9 bin 500 liraya maloldu. 7 bin liraya satamıyorum. 150 bin lira zararım var” diye konuştu.
UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU
Yolun trafiğe kapatılması nedeniyle karayolunda kilometrelerce uzunlukta araç kuyruğu oluştu. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevkedildi. Yolu trafiğe açmak isteyen polis ile protestocular arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Yaklaşık 2 saat trafiğe kapalı kalan yol, polis müdürlerinin devreye girmesiyle açıldı.Sürücüler de korna çalarak öfkelerini dile getirdi.
Paylaş :

“İstanbul'da yerli üretici angus fiyatlarını protesto etti” hakkında 17 yorum

 1. eh işte bu işler anca turkıyede olur kendı uretıcını oldur parayı gıt elın gavuruna ver bu hukumette vıjdan deden bişi bende gavur olayım yazık günah be lafa geldınmı başbakan bağırıyor kendı malımızı tuketelım dıye hanı ne oldu şımdi bunlare ancak bunu yapar sol gösterıp sağ çakarlar bız uretıcılerde kaybolup gıdıyoruz işte boyle allah belasını versın bunların

 2. ne ekersen onu biçersin halkin yüzde 50 oy vermiş pretesto edenler oy vermemişmi iğne bize batdiği zaman canimiz acir bunun böyle olacaği 1 sene önceden belliydi buna gene şukretin daha kötu günler bizi bekliyor

 3. bırakın bu sucu devlete atma işlerini piyasadaki uc beş simsarın gazına gelip fiyat dengelerini bozdu ureticiler şimdide vay anam kabahat hukumetin yok kuspe pahalı yok yem şoyle aynaya bakmayı ögrenelim arkadaşlar.
  ben istanbulda dönerciyim ve her gün 50 kg et alıyorum
  adam gibi et yok piyasada iyi ve nitelikli eti kemiksiz 24 zor buluyorum
  herkes kısa yoldan zengin olım derdinde işimizi iyi yaparsak her şey düzelir

 4. Vatandaş et yemesin ekmek yesin salak olsun diye eti astronomik fiyata çektiler.Et lüks değildir süt yumurta gibi temel gıdadır.Türkiyede en pahalı et ürünü olan dana antrekotun max.10 tlden satılması gerekmektedir.Aksi halde ekmekle makarnayla beslenen her seçimde akpye oy veren kuşbeyinli nesiller yetişmesi kaçınılmazdır.

 5. Derhal tüm gümrükler sıfırlanmalı ve dünyanın her yerinden kırmızı et ithal edilmelidir.Vatandaşın dengeli beslenmesi besiciliğin korunmasından çok daha önemlidir.Dünya fiyatlarından et üretemiyorsa besiciler başka sektörlere yönelsin.70 milyon insan eşşek gibi çalışıp dağdaki çobanları zengin etmek zorunda değildir.

 6. erdoğan yalçınkaya

  Türkiye de hayvancılık ithal etin önü açıldığı zaman bitmişti zaten,bu kurban bayramı öncesi besicinin son ümidi son 1 yıldır ettiği zararları çıkarmaktı fakat o da canlı ithaliyle hayal olmuştu.bundan sonra ne olur:et fiyatları bayağı geriler ramazan ayı öncesindeki 13-14 liralara rahat geriler eğer canlı ithali bu hızla giderse daha aşağıya da inebilir.pekiyi onun sonrasındaki 3-5 ay sonra içeride besicilik tamamen biter cami avlusuna bebek bırakan bu toplum sokağa hayvan bırakmaya başlar.çünkü tahmin ettiğimiz fiyata inerse içerisi 2 kilo yem bile yediremez hale gelir besici.üretim biter bu millet de bir kaç yıl sonra her şeyi anlar ama iş işten geçer,bence kırılma noktası 12 hazirandı bu millet tercihini bu yönde yaptı bundan sonra kimsenin şikayet etmeye hakkı yok iş olacağına varır.Türkiye bu saatten sonra ithalattan vazgeçemez artık ithalatı kestiği an et karaborsa olur denemesi bedava bir deneyelim görelim çok iddia eden varsa.bunun teknik anlamı şu bu sektörde dışa bağımlı hale geldik en sonunda bunu başardık el birliğiyle bundaki en büyük sorumlulukta kimin acaba?…

 7. etedor sen dağdaki hangi çobanın zengin olduğunu gördün baba parasıylan yaşadığın her halınden bellı bılmıyorsan bu işi boşuna konuşma o çoban dediğin kişiler olmasa sende aç kalırsın herkes senın gıbı baba parasıyla yaşasa kimse çobancılık yapmaz çoban dediğin kişinin hiç bir sosyal hayatı yok ne bayram ne seyran ne yağmur ne çamur hergün bu işinin peşinden koşmak zorunda denin dünyadan haberin yok daha

 8. erdoğan yalçınkaya

  Etobur olmak zararlı bir alışkanlık zaten sen ilk önce kötü alışkanlıklarını tedavi ettir hatta mümkünse birde beyin cerrahına gözük kafanın içinde beyin olmayabilir.bu iş o kadar kolay olsaydı herkes yapardı bugüne kadar bu ülkeyi yönetenler aptal bir sen ve senin gibiler mi akıllı?…sen üretimin ne anlama geldiğini biliyor musun?…bunun bir maliyeti olduğunu biliyor musun?…üretmeyen toplumların üreten toplumlara arkasını döndüğünü biliyor musun?…sen petrol şeyhi misin,yoksa senin AB ülkeleri gibi sanayi ihracatı fazlalığın mı var.yoksa Almanya gibi Fransa gibi üretim fazlalığın mı var?…yok yok sen en iyisi tanıdığın birine rica et sana bir tokat atsın kendine gel.bu ülkede enerji ithal,akaryakıt ithal,otomotiv ithal,buğday ithal,ilaç ham maddesi ithal,elektronik ithal,ayakkabı ithal,meyve ithal,süt tozu ithal,sanayi üretimindeki çoğu ham madde ithal.eeeee pekiyi ne ihracatın var tısssssssss sesi geliyor bu sorunun cevabında.bilmem anlata bildim mi……………………..

 9. Erdogan yalcinkaya bence Bu arkadas etobur degil otobur. Ot yiye yiye beyni durmus. Boyle beyinsizler arttikca malesef ulke olarak kötüye gideceğiz.

 10. arkadaşlar kurban bayramı geçti şimdiden sonra fiyatlar nasıl olur fıkırlerimizi paylaşalım
  ithalatta bu ay bitiyor yenısını eklerlermi acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir