Gaziantep’e ucuz et neden gelmedi

Et ve Süt Üreticileri Derneği Başkanı Mevlüt Polat, Tarım Bakanı’nın Gaziantep’e de ucuz et geleceğini açıklamasına rağmen hala gelmediğini ve kent halkının 30 TL’ye et yediğini söyledi.
Kurban Bayramı’na kısa bir süre kaldığını belirten Et ve Süt Üreticileri Derneği Başkanı Mevlüt Polat, Gaziantep’te yeteri kadar kurbanlığın olmadığını açıkladı. Kurbanlık fiyatlarının yüksek olmasından dolayı kesen insan sayısının azalacağını öngören Polat, kentimizdeki kurbanlık sayısının da az olduğunu belirtti.
“GAZİANTEP’İ ÜVEY EVLAT OLARAK MI GÖRÜYOR”
Tarım Bakanı Mehdi Eker’in, Türkiye Et Kombinesi aracılığıyla Türkiye’nin çeşitli illerine et ve büyükbaş hayvan kesilerek gönderileceğini söylediğini kaydeden Et ve Süt Üreticileri Derneği Başkanı Polat, şöyle konuştu: “Gaziantep’te et ve büyükbaş hayvanların kesilerek gönderileceği iller arasında bulunuyordu ama hala bir gelişme yoktur. Et gönderilen illerde et ve kurbanlık fiyatı düşerken, Tarım Bakanı Gaziantep’i üvey evlat olarak mı görüyor? Gaziantep’e böyle bir girişim için söz verdiği halde bu girişim engelledi, neden engellediğini de hala anlamış değiliz. Bu konuda gerekli çalışmalarımızı yaptık ve kurumlara sorunu ilettik. Tarım Bakanı, Gaziantep için aldığı karardan vazgeçer ve ilimize ucuz et gelirse hem et hem de kurbanlık fiyatları ucuzlar aksi takdirde yükselmeye devam eder.”

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir