Fındıklı çikolata hastası sığır ilgi odağı

Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda görücüye çıkan 2.5 yaşında ve bin 500 kilo ağırlığındaki damızlık sığır Doruk, görenleri hayrete düşürüyor. Doruk, en ilgin özelliği ise fındıklı çikolataya olan düşkünlüğü.
DORUK FUARIN İLGİ ODAĞI OLDU
Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde 45 bin metrekarelik alanda Platform Fuarcılık düzenlenen Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda çikolatayla beslenen Doruk adındaki bin 500 kiloluk damızlık sığır ilgi odağı oldu.
KÜÇÜK YAŞTA ÇİKOLATA YEMEYE ALIŞTIRILDI
Küçük yaşta çikolata yemeye alıştırılan sevimli hayvanın sahibi Nezahat Karanfil, “Doruk henüz buzağı iken annesinden her süt içtiğinde hemen arkasından çikolata veriyordum. Aramızdaki bağ da böyle oluştu. Şimdi de çikolata yemeden geçirdiği bir günü yok” dedi.

 
İLETİŞİM KURABİLMEK İÇİN ÇİKOLATA VERDİ
Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olan Nezahat Karanfil, Aydın’ın İncirliova ilçesinde gözlerini dünyaya açan Doruk ile iletişim kurabilmek için çikolata verdiğini belirtti.
“FINDIKLI ÇİKOLATAYA HİÇ HAYIR DEMİYOR”
Karanfil, “Süt içtikten sonra yemeye başladığı çikolatayı büyüdükten sonra da bırakmadı. Şimdi günde 15 kilogram yemek yiyor ve hemen ardından da bir çikolata istiyor. Helefındıklı çikolataya hiç hayır demiyor” diye konuştu.
“O BENİM ÇOCUĞUM GİBİ OLDU”
Doruk ile aralarındaki sevgi bağının çok yüksek olduğunu ifade eden Karanfil, “Ona kendi ellerimle boncuktan kolye ve bileklik yaptık. Nazar boncuğunu ise başına astım. O benim çocuğum gibi oldu. Bir yandan öğrenim hayatımı sürdürüyorum bir yandan da Doruk ile ilgileniyorum. Benim elimden her gün çikolata yemeden duramıyor” dedi.
“ÇİKOLATA VERMEDİĞİM ZAMAN HUYSUZLUK YAPIYOR”
Doruk’un kendisinden başka kimsenin elinden çikolata yemediğini söyleyen Karanfil, “Mutlaka her gün onun yemeğini suyunu ben veririm. Arkasından da çikolatayı eksik etmem. Öyle çok alıştı ki bazen çikolata vermediğim zaman huysuzluk yapıyor. Çikolata yediği zaman mutlu oluyor ve benimle oyun oynuyor” diye konuştu.
ZİYARETÇİLER ŞAŞKINLIKLARINI GİZLEYEMEDİ
Gösterişli yapısıyla da Kuşadası’ndaki fuarın gözdesi olan Doruk’u çikolata yerken gören ziyaretçiler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Özellikle Türkiye’nin dört bir yanından gelen hayvancılık sektörünün temsilcileri de Doruk’a gözü gibi bakan üniversiteli Nezahat Karanfil’i tebrik etti.

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir