Fındıklı çikolata hastası sığır ilgi odağı

Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda görücüye çıkan 2.5 yaşında ve bin 500 kilo ağırlığındaki damızlık sığır Doruk, görenleri hayrete düşürüyor. Doruk, en ilgin özelliği ise fındıklı çikolataya olan düşkünlüğü.

DORUK FUARIN İLGİ ODAĞI OLDU

Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde 45 bin metrekarelik alanda Platform Fuarcılık düzenlenen Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda çikolatayla beslenen Doruk adındaki bin 500 kiloluk damızlık sığır ilgi odağı oldu. Okumaya devam et “Fındıklı çikolata hastası sığır ilgi odağı”

TKKB: Et fiyatları damızlıkları ve inekleri kestirir

damizlikEkonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleriyle bir araya gelen Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü İrfan Güvendi, çiftçi için bu yıl 6.5 milyon TL’lik düşük faizli kredi kullandıracaklarını belirterek “Biz ya da Ziraat Bankası yoksak; çiftçi ürünü karşılığında tefeciye gidiyor. Onun da maliyeti ağır oluyor” dedi. Güvendi, Okumaya devam et “TKKB: Et fiyatları damızlıkları ve inekleri kestirir”

Hayvancılık Teşvikleri

Köşe yazısı

Ülkemizdeki et fiyatlarının yüksek olmasının nedeni çok ben bir üretici olarak şunu söylemek isterim teşviklerin gerçek üreticiye verilmemesi yerin de inceleme yok evrak üzerine teşfikler veriliyor bundan dolayıda üretici zor durumda bırakılıyor vede hayvanların yani bir sıgırın birsene beside baktıgın zaman aldıgın fiyata eşit bundan dolayıda hayvan üreticisinin giderek azalması ve parası olanlarında yatırımını başka yani riksiz işlere yatırması hükümet 2 sene faizsiz kıredi veriyo verdiyi rakam gülünç hayvan başı 750 tl oysa birdamızlık düve pazar fiyatı 4000 ile 5000 arasında birde 18 aylık düve istiyor zaten benim gibi düşünen üreticiler zaten benim damızlık düvem olsa ne işim var kırediyle ben isterdimki ahırların bakılması samanlıgın bakılması ondan sonra ahır nekadar hayvan alır ona göre gerçek paranın verilerek üretime kazanılması hükümetin yaptıgı bu politikaya aklım almıyor biran önce kıriterleri baştan geçirip hayvancılıgı teşviklendimesi lazım

Köksal Durmuş