Fakıbaba: Et fiyatları yakında herkesi güldürücek


Gıd​a Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlığın et fiyatları planına ilişkin, “Samimi bir şekilde çalışarak ‘kazan-kazan’ sistemiyle üreticinin de tüketicinin de mutlu olmasını sağlamak ilk hedefimiz. Şu an insanlarımızın hepsi mutlu mu? Değil. Bunu ben çok iyi biliyorum. Fakat herkesin mutlu olabileceği planlamalarımız var. 4 aylık planımızı yaptık. İnşallah başarılı olacağız.” dedi.

Fakıbaba, Eskişehir‘in Sivrihisar ilçesinin İlören Mahallesi’nde çadırda yaşayan tarım işçilerini ziyaret etti. Burada konuşan Fakıbaba, mevsimlik işçilerin “ulaşım, su, elektrik, eğitim” gibi sorunlarına hükumet olarak çözüm üreteceklerini kaydetti.

“İşçi arkadaşlarımızla bir araya geldik. Hem Sivrihisarlı hem de Polatlılı dostlarımızın yanına geldik. Çalışan tüm arkadaşlarımızın problemlerini dinledik ve not aldık.” diyen Fakıbaba, şöyle devam etti: 

“Çok değerli Eskişehir Valimiz ve AnkaraValimiz, kaymakamlarımız ve bürokratlarımızla birlikte notlarımızı aldık. Zaten hem Cumhurbaşkanımızın hem de Başbakanımızın bize talimatları var. Tarım, gıda ve hayvancılık konusunda işçisinden tüketicisine kadar hepsi bizim için çok değerli. Bu bağlamda acaba Bakanlık olarak neler yapabiliriz, insanları daha fazla nasıl mutlu edebiliriz, bunun araştırması içindeyiz. Başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum. Çünkü niyetimiz iyi.”

“Herkesin mutlu olabileceği planlamalarımız var”

Gazetecilerin Bakanlığın et fiyatları planına ilişkin sorusu üzerine Fakıbaba, şunları söyledi: 

“Et fiyatlarıyla ilgili hiçbir şey söylemeyeceğim. Özellikle bir şeyleri söylemeden yapmak çok önemli. Biz hükumet olarak hem 2017’de 4 aylık planımızı hem de 2018 yılı planlamamızı yaptık. Biz planlı çalışırız. Halkımız bana iki, iki buçuk ay müsaade etsin. İyi şeyler ortaya çıkarsa tabii ki alkışı hak etmiş oluruz. Kötü olursa da başta ben çok üzülürüm. Fakat başarısızlığı kabul etmeyen bir kişiliğim var. Arkadaşlarımızın duasını istiyoruz. Samimi bir şekilde çalışarak ‘kazan-kazan’ sistemiyle üreticinin de tüketicinin de mutlu olmasını sağlamak ilk hedefimiz. Şu an insanlarımızın hepsi mutlu mu? Değil. Bunu ben çok iyi biliyorum. Fakat herkesin mutlu olabileceği planlamalarımız var. 4 aylık planımızı yaptık. İnşallah başarılı olacağız.”

Bakan Fakıbaba, konuşmasının ardından AnkaraValisi Ercan Topaca ve Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ile çadırları gezdi.

Paylaş :

“Fakıbaba: Et fiyatları yakında herkesi güldürücek” hakkında 3 yorum

  1. sayın bakanım bir yerli hayvan besicisi olarak zordurumda kaldık şöyleki adetini 5100 tl den aldıgım hayvanı 2100 tl masrafla birlikte 285kg kestirdiğimde 285*25,50][7270 yani 1 yılda hayvan başı 70tl etin besiciye maliyeti 25,5 tl bununla ilgili destek yada bir projeniz varmı saygılar ve başarılar dilerim bakanım.

  2. Sayin bakanim suan et fiyatlari dustu simdi cici zor durumda kaldi eskiden hayvanlar 6000 bine gidiyordu suan hayvanlar 2800 gidiyor cici olarak samani kilosu 850 kurus bi ton 850 tl yapar onun yem de hesaplasak 1300 tle yapar daece ik hayvan 1 ayda suan et fiyatlari dusuruyosunuz bakanim civciligi birkacağiz cunku zarar yapiyoruz birakcağiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir