Et ve Balık Yeniden Yapılanıyor

Et ve Balık Kurumu Genel Müdürü


Ette fiyat düşecek mi? Yeni yapılanmanın ayrıntısını ilk defa TRT Haber’e açıklayan Et ve Balık Kurumu Genel Müdürü, bu soruyu da cevapladı.
Et ve süt fiyatlarına istikrar geliyor. Et ve Balık kurumu yeniden yapılanıyor.
Hazırlanan yasa taslağına göre Et ve Balık Kurumu, Merkez Bankası gibi piyasaya anında müdahale edebilecek. Böylece Kurum, hem etin hem de sütün arzını ve satışını dengeleyecek.
Et Balık Kurumu Genel Müdürü Bekir Ulubaş, yeni yapılanmanın ayrıntılarını ilk defa TRT Haber’e açıkladı.
Ulubaş, “Bizim diyelim ki piyasada arz fazlalığı var süttozuna çevirin dedik tereyağ yapın dedik. hemen bunu yapanlara biz depo desteği vereceğiz. Aynı zamanda peşin para vereceğiz aramızdaki anlaşmaya göre deposunda tutuyorsa depo ücreti aldı işlediyse aradaki referans fark fiyatı” dedi.
Yeni uygulamanın fiyatlara da yansıması bekleniyor.
Bekir Ulubaş, bu konuda, “Fiyatların tüketici ve aleyhine bozulmadan dengeli gideceğini beklesinler” dedi.
Kurumun Adı da Değişiyor
Yeni dönemde kurumun adı da değişecek.  Et Balık Kurumu Genel Müdürü Bekir Ulubaş, “Yine KİT statüsünde Süt, Et ve Balık veya Et Balık ve Süt Kurumu şeklinde bir isimle yapılanıyor” diye konuştu.
Paylaş :

“Et ve Balık Yeniden Yapılanıyor” hakkında 21 yorum

 1. Bir süredir Almanya , Hollanda , Belçika ve İngiltere’de koyun, keçi ve ineklerde ölü ve sakat doğuma neden olan “Schmallenberg” isimli bir virüs yayılmakta. Yabancı sektör basınında bu virüs her gün işlenmekteyken ve Rusya Kasım’dan bu yana bu ülkelerden hayvan ithalatı yasaklamışken ülkemizde bu konuda hiçbir habere rastlayamadım. Adı geçen ülkelerden et ve hayvan ithalatının da durdurulduğu veya durdurulacağı yönünde bende bir bilgi yok.
  Yabancı basında “Schmallenberg” virüsünün Orthobunya ailesinden bir virüs olduğuve buna karşı henüz bir aşı geliştirilemediği belirtiliyor.
  Bilginize sunayım istedim.

 2. Et ve Balık Kurumu Genel Müdürü Hazırlanan yasa taslağına göre Et ve Balık Kurumu, Merkez Bankası gibi piyasaya anında müdahale edebilecek.ULAN ALLAHSIZ fakirin malı yükselince müdale ediceksin yem fiyatı 40 tl yi geçmiş ona niye müdahele etmiyorsun ona müdahele etmeye götün yemiyormu sizin gücünüz sadece fakirleremi yetiyor iki yıldır ansnı stnz milletin bedefolun gidin ordan tipindende ne yalaka olduğun belli oluyor zaten

 3. milletin anası agladı bunlar haladaha mudahale edıcekmıs olan kac sende oldu ıktıdarsınız bu yalaka müdür kac para maas alıyor bu basıt ıse anlamadım kesım sımdı dusuk artırsana 1 ve 1.5 lıra mıllet zarar etmesın ama nerde zengın yalakaları bunlara ınat kımse bırakmasın hayvan bakmayı

 4. erdoğan yalçınkaya

  Et ve balık kurumu piyasayı kontrol ettiğini falanmı zannediyor bırakın allah aşkına o zaman kasaplarda etin kilosu niye 30 lira vatandaş niye et balık kurumundan almıyorda kasaptan etini alıyor.kıyma 17.5 lira kuşbaşı 21 lira fakat vatandaş yine etini 10 lira fark verip kasaplardan alıyor bunun nedeni ne bunu açıklasanıza.çünkü et ve balık kurumunun sattığı et kalitesiz 10 kişiden 8 inin almayacağı bir et.2012 yılında bu halka bu etleri yedirebilirmisiniz bu mümkünmü?..Türkiye 1930 lu yılların Türkiyesi olsa belki olurda büyükşehirlerde gözünü açmış bir toplum var karşımızda..siz kasap esnafını ve besiciyi zarar ettirmek için devlet kaynaklarını boşa harcayacağınıza o kaynakları üretim için kullanın yazık devletin hazinesi milyonlarca lira zarar ediyor ortada sonuç yok 6 aylığına diye ithalatı açtınız 2 sene oluyor hala devam ediyor ithalatı kestiğiniz zaman piyasanın ne olacağı belli değil artık o zaman 100 liramı olur 200 liramı yoksa karaborsa o da belli değil.

 5. erdoğan yalçınkaya

  Hani ne oldu KDV oranı perakende satıştada % 1 oluyordu.ithalatcının dediği oldu %7 ithalatcının cebine kaldı vatandaşa uygulanan oran niye %8 de kaldı.ithal eden firmalar bir kıyak yapsında bir kulisde vatandaş için yapsın nasıl olsa bürokratlara her istediklerini yaptırıyorlar.vallahi ne yaparsanız yapın bundan sonra kimse çekte almaz vadeli satış biter esas maç şimdi başlıyor göreceğiz.

 6. BEN BU SITEYIDE ANLAMIYORUM HADI BIZ BIRAZ BIRAZ HAYVAN BAKIYORUZ FIYATLARIN DUSUK OLDUGUNU ZARAR ETTIMIZI YAZIYORUZDA BU SITE BIR TANE URETICI ILE GORSMEZDE YEM FIYATI YÜKSEK KESIM DUSUK OLDUGUNU HABER YAPMAZMI KIYMA ILE KESIM ARASINDAKI FARKI HALKA BIRAZ BIRAZ AKTARMAZMI ITHAL EDILEN HERSEYIN ASLINDA KENDININ GELECEGINDEN CALDIGINI ANLATMAZMI .YOKSA SADECE HABER OLAN IKI TANE GODOMAN ICIN ET DUSECEK YOK OYLE OLCAK BOYLE GITCEK GIBI HABERLER YAZIK BU GIDA SEKTORU BOYLE HARAMZADELERIN ELINDE YALAKALARIN HAYVAN GORMEDEN ORDA OTURANLARIN ELINDE NE DIYIM 100 SENE SONRA SOMALIDEN BU ULKEYE YARDIMA GELMEZLERSE IYIDIR.üreteni koruyalım

 7. ulan senide o koltuktan indircekler elbet sıkıyosa yem fiyatlarınada el atsana hep üreticiyi zarara sokmak için elinden geleni yapıyorsun gazeteci olsam sana bi soru …… ya yem fiyatından ilaç fiyatından çoban fiyatın dan haberin yok heralde yayılmışşın o koltuğa boş keseden sallıyosun….

 8. Malesef bir hayvanın dünyaya ne zorluklara geldğiğnin farkında olamayan yönetici gibi görünenler,vatandaşlarımızın ucuz et yemesi için alınmaya çalışılan önlem yeirine üretici ile tüketici arasındaki yiyiciler için önlem alsalar ya..

 9. sayın site yönetimi şu yalaka suratlı adamı kaldırın artık şurdan birde şu et fiyatlarını haftalık güncellermisiniz sitenizinde hiç bir haysiyeti kalmadı farkındaysanız

 10. et balık kurumu eğer et fiyatı yükselmese besliciliği bırakacam benim gibi 1000lerce kişi bırakacak turkiyede tanımadıği et yesin…

 11. eşşeği saldım çayıra otlayıp karnın doyura gördüğü düşü hayıra yoranında avradını.
  biz eşek olduktan sonra semer vuran çok olur. faizsiz kıredi dediler melletin anasını avradını bellediler. şimdi kırede çekenlerin hepsi bitti. ellerindeki hayvanları kalmadı. kestirdi kestirdi yeme verdi. çünkü yem fiyetlerğ yüksek olduğundan dolayı 30 hayvanı olan bir besici her ay bir havyvanını kestirdi yeme verdi elinde hayvan kalmadı borcu nasıl ödeyecek. ben akp ye oy verdim. yıllardır destekledim. oy veren ellerim kırılaydı da vermeyeydim.

 12. tacettin babagil

  faizsiz kredi verip millete mal aldırdılar sonra ithal et soktular kazık kime girdi cifciye tavukları imha edip kendi çocukları tavuk ciftligi kurdular köylüyü bitirdiler mazot 4 tl gübre aldı basın ı gitti ekmek 70 krs bugday 60 krş gene bir de müslümanın yanındayız diyolar bence kredi süreleri uzatsınlar yoksa millet isyan edecek

 13. isyan etseniz ne yapabilirsin ki. adamların oy oranları %70 e dayanıyor. asker elinde polis elinde. sokağa bir çık bak seni ne yapıyorlar. adamları bu kadar oy oranıyla azdırırsan tabiki ne yapacakları belli. kandırmasını beceriyorlar. sindire sindire bağıttırmadan öldürüyorlar. görünüşe göre daha çok çekeceğimiz var bunlardan. bu millet bu kafayla bunları gönderemeyecek. Allah’a dua edelim de bir şekilde defolup gitsinler artık. ebk genel müdürünüde tam seçmişler. layık olduğu şekilde. soyadındakı (ulu) yu yanlış yazılmış olabilir mi acaba (büyük) olma ihtimali varmıdır. selamlar. Ama Allah’a inancım odur ki bu millete yaptıkları zulumleri hem bu dünyada hem ahirette çekeceklerdir inşallah.

 14. bunu köyde değilde şehırde uretım olan bır urun olsaydı çekılen çileyı ve alınan karşılığı kaç kişi kabül eder üretım yapardı köylunun ekmeği ile oynayan iflak olmaz onlarda çocuk okutuyor aile geçindiriyor brezılyalı çiftçi kazansın getırın angus bılmem ne ırkı koyun kuzuyu bizler nasıl olsa hak aramayı bılmıyoruz unlu söz gıbı koylunun oyu ıle şehırlınıkı bırmı bız çobanız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir