Et fiyatları ithalat sayesinde normale döner

Kırmızı ette devam eden yüksek fiyat tartışması sürüyor. Metro Toptancı Market Genel Müdürü Akın Bayer, canlı hayvan ve et ithalatının, piyasalardaki fiyat farkını azaltacağını söyledi.
Atılan adımların devam ettirilmesi halinde et fiyatlarının birkaç ay içinde normale döneceğini ifade eden Bayer, “Biz bilerek marketlerimize ithal et koymadık. Ancak et tedarikinin devamı olduğunu görünce kararımızı değiştirdik. Tüm ülke genelindeki mağazalarımıza yerli ve ithal etleri birlikte koyduk.” dedi.
Genel Müdür Akın Bayer, basın mensuplarıyla bir araya gelerek sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Son birkaç aydan beri devam eden et ithalatının piyasalara farklı bir perspektif kazandırdığını kaydeden Bayer, bu sayede yurtdışından gelen et ‘kötüdür’ imajının da yıkıldığını dile getirdi. Özellikle sektörde gıda güvenliği ve devamlılığın çok önemli olduğunu belirten Bayer, denetimlerin de sürekliliğine dikkat çekti. Şirket olarak mağazalarına giren gıda ürünlerini yakından takip ettiklerini belirten genel müdür, tarlada üretilen bir ürünün tüketicinin sofrasına gelene kadar geçen sürenin izlenebildiğini ifade etti. Bayer, almış oldukları International Featured Standarts (IFS) ile de sektördeki kaliteyi artırmayı amaçladıklarını belirtti. Metro’nun, meyve sebze ürünlerinin büyük bir kısmını 2001 yılında kurduğu platformundan mağazalara gönderdiğini belirten Bayer, 2 bin metrekare alan üzerinde kurulu olan alandan, günlük yaklaşık 60 tedarikçiden 100 ton ürünü mağazalara sevk ettiğini kaydetti. Müşterilerinin gıda güvenliğini garanti altına almak için, Antalya’daki platformdan sonra Gebze’de de taze ve donuk ürünler için soğuk ürünler platformunu kuran şirket, soğuk ürünler platformunda, 5 bin metrekarelik ürün kabul, süt ve süt ürünleri, şarküteri, donuk ürünler, et ve taze balık grubu ürünleri bulunduruyor.

Paylaş :

“Et fiyatları ithalat sayesinde normale döner” hakkında 3 yorum

  1. milletimize ne olduğu bilinmeyen et satıyorlar. böyle giderse et fiyatları yüksekken besilik dana alanların işi zor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir