Et-Balık Fiyatlarını Sabitledi

Et ve Balık Kurumu’nda Uzayan Et ve Kıyma Kuyruklarına Çözüm Bulundu.
Marketlerle anlaşan kurum, Angus ve Hereford ithal hayvanlardan elde ettiği eti, Ankara’da 11 markete satıyor. 12 liradan etin kilosunu veren EBK, marketlere de kıymayı 16,90 liradan satma şartı getirdi. Marketlerin EBK satış reyonlarında vatandaş ucuz et bulabiliyor.

Ramazan’da iftar ve sahur sofralarında et yiyebilmek için vatandaşlar, Et Balık Kurumu’nun mağazalarına akın ediyor. EBK mağazalarında 16,50 liraya satılan kıymayı alabilmek için sabah erken saatte kuyruğa giren vatandaşlar, et sıralarının biran önce bitmesini istiyor. Ankara’da Sincan, Balgat, Kızılay ve Ulus’ta mağazası bulunan EBK, taleplere yetişemeyince yeni bir hamle yaptı. Ramazan öncesi anlaşılan marketlere 9 tane daha eklendi. Böylece vatandaşların daha fazla noktadan ucuz et ve kıyma almasının önü açıldı.
Başkentte Makro, Yunus, Bildirici, Altunbilekler, Başgimpa, Şekerciler, Yeşilova, Çeliklersüpermarket, Macit, Öztürk Gıda, Artukoğlu Gıda gibi marketler ve şubelerinde ithal hayvanlardan alınan etten yapılan kıyma 16,90’a satılıyor. Marketlerin EBK satış reyonlarına Ankaralılar büyük ilgi gösteriyor. Buralarda da şimdiden kuyruklar oluşmaya başladı.

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir