EBK'NIN İHALESİNİ KHALED HİJAZİ ALDI

EBK’nın, fiyatları dengelemek amacıyla açtığı 4 bin ton besilik canlı sığır ihalesi sonuçlandı. İhaleyi 8 kısmın tamamına en düşük teklifi veren Khaled Hijazi firması, 4,08 dolar/kilogram fiyatla kazandı.
Et ve Balık Kurumu’nun (EBK), et fiyatlarının yanı sıra besi hayvanı fiyatını da dengelemek amacıyla açtığı 4 bin ton besilik canlı sığır ihalesi sonuçlandı. İhaleyi 8 kısmın tamamına en düşük teklifi veren Khaled Hijazi firması, 4,08 dolar/kilogram (6,96 lira) fiyatla kazandı.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Bakanlar Kurulu kararı uyarınca, EBK tarafından 14 Haziran 2010’da ihalesi yapılan 4 bin tonluk besilik canlı sığır ihalesine 5 firmanın (Khaled Hijazi and Ghosheh Ltd. Co., Altınstern, MB Food, Hacılar, Dituria) katıldığı hatırlatıldı.
İhaleye katılan MB Food A/S firması ile Hacılar Helal Et Kombinası firmalarının geçici teminatlarının düşük olması, Dituria-S s-r-o firmasının ise evrakının eksik olması nedeniyle ihale dışı bırakıldıkları belirtilen açıklamada, Altınstern ve Khaled Hijazi and Ghosheh Ltd. Co. firmalarının belgelerinin tam ve uygun olduğu, ikinci tekliflerinin alındığı kaydedildi.
İkinci teklifler sonunda 8 kısmın tamamına en düşük teklifi veren Khaled Hijazi and Ghosheh Ltd. Co. firmasının 4,08 dolar/kg (6,96 lira) fiyatla ihale kazandığı kaydedilen açıklamada, ”EBK Yönetim Kurulu ihale sonucunu 15 Haziran 2010 tarihinde onaylamıştır. İhaleyi kazanan firma Uruguay’dan gelecek olan sığırların liman teslimatını 40 güne kadar gerçekleştirecektir” denildi.
Kaynak: AA

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir