EBK et fiyatlarını düşürdü

image
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in Ramazan öncesinde, Et ve Süt Kurumu’nun indirim yapacağı yönündeki açıklamasının piyasaları etkilediğini söyledi.
Bayraktar “Marketlerde dana etinde yüzde 3.83 düşüş gerçekleşti. TZOB teknik uzmanlarının araştırmalarına göre, kuzu etinde ise yüzde 0.6 artış belirlenmiştir. Son 20 günde market fiyatlarında 4 üründe fiyat değişimi görülmezken, 21 üründe azalma, 13 üründe ise fiyat artışı olmuştur. Maydanoz, kuru incir, Antep fıstığı, mısırözü yağı fiyatları değişmedi. En fazla fiyat düşüşü yüzde 25 ile domateste oldu” dedi.
Bayraktar, tavuk etine zam yapıldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını, tavuk iyatlarının mayıs ayı fiyatlarının da altında olduğunu söyledi. 28 Haziran-18 muz arasında gıda fiyatlarında önemli artışlar olmadığını belirten Bayraktar “Bu çte, özellikle yaş meyve ve sebzede indirimlerin olduğu görülmektedir. Ramazan da zam yapıldığı iddia edilen tavuk etinde de indirim gerçekleşmiştir” diye konuştu.

Paylaş :

“EBK et fiyatlarını düşürdü” hakkında 2 yorum

  1. aslında bütün hayvancılıkla ugraşan insanlar hayvanlarını meclise götürüp bırakda devlet kendisi baksın cok iyi olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir