Çok konuşulacak iddia! Yok artık, fiyatları WhatsApp’tan belirliyorlar

TGRT ekranlarında çıkan bir yumurta haberi, gündeme bomba gibi düştü. Program sunucusu Ekrem Açıkel, Türkiye’nin en çok bilinen 4 marketler zincirinin, süt ve süt ürünlerini, yumurta ürünlerini tedarik eden müdürlerinin kendi aralarında WhatsApp grubu kurduğunu aktardı.

“ÇOK SAĞLAM KAYNAKTAN ALINDI”

Mağaza müdürlerinin kendi aralarında WhatsApp grubu kurup, ürün fiyatlarını bu grup üzerinden belirlediğini söyleyen Açıkel, bu bilgilerin çok sağlam kaynaklardan geldiğini de ilave etti.

Yaşanan bu olaylar kendine hem pes söyledirtti, hem de “zincir marketler ‘Kartel’ mi oldu?” sorusunu sordurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA GÜNDEME TAŞIMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyu gündeme getirmiş ve fırsatçıları uyararak, “Siz bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir. Bunun için de lütfen işinizi hakkıyla yapın. Vatandaşımıza da zulmetmeyin.” demişti.

Son dönemlerde fahiş fiyatlarla denetimlerinde yüzlerce firmaya ceza yağıyor. Vatandaşı mağdur eden fiyat yükselişlarıyla ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Türkiye’nin en çok bilinen 4 marketler zincirinin, süt ve süt ürünlerini, yumurta ürünlerini tedarik eden müdürlerinin kendi aralarında WhatsApp grubu kurup, ürün fiyatlarını bu grup üzerinden belirlediği öne sürüldü.

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir