YETİŞTİRMEK İÇİN 380 ADET ANGUS İTHAL ETTİ

TURGUTLU – Manisa’nın Turgutlu ilçesinde faaliyet gösteren besicilik firması Tur-Et, Uruguay’dan, et fiyatlarındaki yükselişin önlenmesi amacıyla amacıyla yapılan çalışmalarla gündeme gelen Angus’lardan yetiştirmek üzere 380 adet gebe düve ithal etti.
Uruguay’dan satın alınan ve canlı ağırlığı 1,5 tona kadar çıkabilen 380 Angus cinsi gebe düve, gemiyle İzmir Alsancak limanına gelmesinin ardından tırlarla Turgutlu’ya bağlı Urganlı beldesindeki Tur-Et Besi Çiftliğine getirildi.
Tur-Et Besi Çiftliği ortaklarından Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, et fiyatlarını düşürmek için et ithalatının geçici bir çözüm olduğunu belirterek, sorunun uzun vadeli çözümü için damızlık üretimine önem verilmesi gerektiğini söyledi.
Bu düşünceyle Uruguay’da yaptıkları araştırmalar neticesinde Angus cinsi 380 adet gebe düve ithal ederek, çiftliklerinde yetiştirmeye başladıklarını kaydeden Orhan, ”Yaklaşık 10 günlük süre zarfında 24 tanesi yolda olmak üzere 113 Angus yavrulayarak çiftliğimizde sayımızı arttırdı. Çiftliğimizde Angus sayısını, damızlık Angus sayısını 450 adet daha gebe düve ithal ederek çoğaltmak istiyoruz. İthal ettiğimiz Anguslar hem ülkemiz doğa şartlarına çabuk alışıyor hem de bakımı kolay olan bir ırk” dedi.

Paylaş :

“YETİŞTİRMEK İÇİN 380 ADET ANGUS İTHAL ETTİ” hakkında 1 yorum

  1. dünyada en temel maddelerde 1.kimseye kaptırmıyoruz böyle devam ederese yakında toplu ölümler başlıyacak türk insanı din örf adetlerimizin verdiği terbiyeyle sesini çıkartmamakta ama nereye kadar ya sabırr..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir