Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’tan fiyat açıklaması

TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş, Togg Gemlik Kampüsü’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Karakuş, “4 yılden fazla bir süredir üzerinde çalıştığımız ve yaptıklarımızı size gösterebileceğimiz için çok heyecanlı ve mutluyuz. Cumhuriyet Bayramı’na denk gelmesi ayrı bir gurur. Nereden nereye geldik. 4.5 yıl öncesi yola çıktığımızda bir otomobilden fazlası için yola çıktığımızı söylemiş ve söz vermiştik. Türkiyemize ait, bizlere ait bir cihazdan ve küresel boyutta rekabet edebilecek bir araçtan bahsetmiştik. Adım adım bunları hayata geçirdik. Gemlik kampüsümüzde, teknoloji kampüsümüzde seri imalata hazırlığımızın, ilk araçlarımızın banttan indiği güne geldik. Niye kampüs diyoruz. Burası otomobilden bir fazlasıysa bir akıllı cihaz eko sistem merkeziyse bir imalat birimi ve üretim merkezi olmaz. Dolayısıyla burada mühendisliğimizi, prototiplerimi, tasarımlarımızı her şeyi bir çatı altında yapacağımız bir kampus olarak görüyoruz. İsmini bu yüzden TOOG’un Gemlik’teki teknoloji kampüsü olarak koyduk.

TOGG’un ilk sahipleri belli oldu

BİR DÜNYA DEVİ 19 FİRMAYLA EL SIKIŞTIK

Dün aracın renklerini paylaştıklarını vurgulayan Karakaş, “Şu ana kadarki yaklaşımlarımızda her adımı sosyal medyadan paylaştık. Renklerimizle tüm Türkiye’yi kucaklıyoruz. Sadece bir rengi değil ülkemizi temsil etmek istiyoruz. Kula’nın Oltu’nun Gemlik’in tüm dünyada tanınması için. Teknolojinin gelişmesiyle bizim akıllı cihazımız hayatımızın bir parçası oluyor. Bir seyahat planlamak isterseniz, eğlenmek isterseniz bunları yapabilirsiniz. Bir yaşam alanı olarak tasarladığımız evimizden, ofisimizden sonra her türlü iş birlikleri yapıyoruz. Biz 300’e yakın start-up inceledik, 36 tanesiyle bir modelini yaptığımız hizmetin çalışmalarını yaptık, 19 tanesiyle el sıkıştık. Dış dünyayı biz size getireceğiz, siz gitmeyeceksiniz. Biz 1 yıl önce bataryayı üretmek geliştirmek için bir anlaşma yaptık onun çalışmalarına başladık. Bir taraftan onları göreceksiniz bir taraftan TOGG’u göreceksiniz” söyledi.

FİYAT AÇIKLAMASI

Karakaş, aracın fiyatıyla ilgili soruya, “Fiyatlar belli değil, günümüz dünyasında hiçbir profesyonel şirket 5-6 ay sonrası için fiyat açıklamaz. 1. çeyreğin sonunda trafiğe çıkacağımız için ona göre planlıyoruz” cevabını verdi.

15 yıllik bir projeden ahzettiklerini vurgulayan Karakaş, “Şu an kurduğumuz kapasite yıllık 100 bin, öğrenerek ve gelişerek çıkıyorsunuz. Dünyada oyunun kuralları neyse adım adım gidiyoruz” söyledi.

 TOGG’UN TRAFİĞE ÇIKMA TARİHİ MART’IN SONU

Karakaş, TOGG’un trafiğe çıkma tarihinin Mart’ın sonu olarak belirlediklerini ifade etti.

Son dakika haberi… TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş “THY ile bir anlaşma yaptık. Mil anlaşması… Fikir vermesi açısından 300’e yakın startup inceledik. 19 tanesiyle el sıkıştık. Dış dünyayı size getireceğiz.” söyledi.

Paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir