Et Tavan Yaptı

Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, medyada çıkan et fiyatlarının düştüğü yönündeki haberlere tepki gösterdi. Gül, etin kilosunun 30 lirayı geçtiğini bildirdi.
Et fiyatlarının düşmediğini belirten Gül, günlerdir özellikle ulusal basında çıkan fiyatların düştüğü şeklindeki haberlerin asılsız olduğunu söyledi. Fiyatların düşmesiyle ilgili esnafa yansıyan bir şey olmadığını vurgulayan Gül, “Medyada günlerdir et fiyatları düşüyor şeklinde haberler çıkıyor. Bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Et fiyatının düştüğü falan yok.
Ciğer fiyatı hala 17 TL, et ise 26 TL’den satılıyor. Biz toptan olarak aldığımız halde fiyatlar böyle, bu düşüş nerede? Biz kebapçı olduğumuz halde et yemeyi unuttuk. Etin içerisinde olduğumuz halde alıp yiyemiyoruz. Vatandaş ne yapsın. Büyük marketlerde bile et 30 TL’den satılıyor. Ciğer 19 TL’den satılıyor. Bu nasıl bir düşmedir. Marketlerde bizim gibi toptan alıyor. Fiyatların önce et halinde düşmesi gerek. Et halinde fiyatlar düşmeli ki bize sonra da vatandaşa yansısın. Fiyatlar et ithali ile tabi ki düşecek ama çok zaman alacaktır” şeklinde konuştu.

Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir