2 Bin 700 Angus Derince Limanına demirledi

Kocaeli’deki Derince Limanı’na getirilen ‘Angus’ cinsi 2 bin 700 büyükbaş hayvan körfezi kokuttu.

Kurban Bayramı sonrasında et fiyatlarını dengelemesi içinBrezilya’dan ithal edilen anguslar İzmit’i perişan etti.
Brezilya’dan ithal edilen ve Panama Bandralı “Transporter” adlı gemiyleKocaeli’deki Derince Limanı’na getirilen ‘Angus’ cinsi 2 bin 700 büyükbaş kasaplık hayvan, daha gemiden indirilmemesine rağmen İzmit dahil tüm körfezi kokuttu.
Özellikle rüzgar doğu yönüne estiğinde İzmitliler bu ağır kokuya katlanmak zorunda kaldı.
ANGUSLAR SAKARYA VE YOZGAT YOLCUSU
Et fiyatlarının dengede tutulması düşünülerek bir firma tarafından Et Balık Kurumu’nun Sakarya ve Yozgat kominalarında kesilmek üzere ithal edildiği belirtilen 2 bin 700 angusu getiren gemi bu sabah derince Limanı’na yanaştı.
HAYVANLAR 30 GÜNDÜR DENİZDELER
Yaklaşık 30 günden bu yana gemide bulunan hayvanların sağlık kontrolleri yapılmaya devam edilirken, gemi limana yanaştıktan sonra Derince ile Körfez İlçesi’nin yanı sıra İzmit’i de ağır bir koku kapladı.
RÜZGAR ESİNCE KENTİ KOKU KAPLIYOR
Rüzgarın doğuya doğru estiği anlarda özellikle İzmit’te aşırı derecede hissedilen ağır kokuya kent halkı çaresiz katlanmak zorunda kaldı.
Angusların en geç yarından itibaren gemiden indirileceği ve kamyonlarla Sakarya ve Yozgat’a sevkedilecekleri belirtildi.

Paylaş :

“2 Bin 700 Angus Derince Limanına demirledi” hakkında 11 yorum

  1. arkadaş lar n eolacxak buu etfiyatlarıı buu düzen yürümez böylee ciftcinin elin de et yokmuda dışarıdan et getiriyonuz…. buu hükümet maf etttii ..mazot olmuşş …bii dün ya paraa …güpree öylee..et para etmiyor….

  2. yem para saman para et para değil nasıl olacak mazot olmuş 4.50 gübre 60 70 lira arpa buğda para etmiyo ne bok yiyecez şaşırdık kaldık nerde erbakan nerde ecevit çifçinin babalarıydı başımıza geldi bitane batıl inançlı demiyoki çifçi olmasa acımdan ölürem ama tabi ona göre hava hoş benim bir yılda kazandığımı o ayda alıyo zengini zengin etti fakirinde iğce anasını sikti haklı bişe diyemem

  3. ya bu devlet ne yapılar ya hep ital et getiriyor bu üreticiden haberi yokmu biraz bize sahip çıkacak kimse kalmadımı elimizde hayvanlar var ama alıcıları yok ital et desen binlerce satılıyor ama ne yapalım devlet kafasına koymuz üretici kalmayacak türkiyede o zaman ne olacak bakalım sen ital dana getireceğine üreticeye ital ucuz tem getirsinler alalım ha bizler hayvanda bakamıyormuşuzya ital bakıcı getirsinler de bizde öğrenelim çaresiziz yok bizleri duyan kimseler

  4. ENGÜZELİ İŞÇİLİK ÇİFÇİLİK REÇPERLİK BİTTİ ARTIK EMEKLİL,K DERSENİZ EYER ODA MEZARDA BENİM AKLIMA BİRŞEY GELMİYOR BUNDADA VARDIR BİR HAYIR

  5. ben istanbulda şef garsonluk yaparken eşimin adına devletimizin teşviki ile kredili 10 adet inek aldım işi çocukluğumdan dolayı biliyorum 3 yıl önce başlamış olduğum inekçilik hala batağa sürükleniyor 3 yıl önce yemin çuvalı 31 tl idi şimdi 45 tl. balya samanı 5 tl iken şimdi 18 tl. oldu ben ise 3 yıldır tam yağlı sütü toptancıya 700 krş a veriyorum. DEVLETİMİZİN ZİHNİYETİ ÇİFTÇİLİĞİ BİTİRMEKSE BİLMEM AMA :(ÇİFTÇİSİ OLMAYAN 1 DEVLET BATMAYA MAHKUMDUR:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir