Akaryakıt fiyatları etfiyat.com’da !

ET FİYATLARINDA GÜR BİR SES

Etfiyat.com olarak etfiyatlarına dair bilgi verirken aynı zamanda sektörde olup bitenleri duyurarak hem bilginin yaygınlaşmasını hem de sektörün sesini duyuran objektif bir araç olmayı hedefliyoruz.

ALTIN, DÖVİZ ve AKARYAKIT FİYATLARI DA BURADA

TP_PetrolUzun bir zamandır etfiyatlarının yanı sıra altın fiyatları hem güncel hem geçmiş ve döviz kurlarını güncel olarak yayınlıyoruz. Bundan böyle akaryakıt fiyatları için de internette kaybolmaya gerek yok.  Sitemizde en güncel akaryakıt fiyatları da artık yayında. Akaryakıt sektöründe bir çok marka ve firma var, hepsinin kendine göre bir fiyat tarifesi var. Bazıları yerel sermayeli bazıları ise yabancı. Bizler ise EPDK’nın sağladığı verilerle bir devlet şirketi olan TP Petrolün İstanbul fiyatlarıyla yayına başladık. Bu yayını akaryakıt fiyatlarının geçmiş yıllara ait grafik arşiviyle yakın zamanda genişleteceğiz.

TAVSİYELERE AÇIK

Etfiyat.com olarak tavsiye ve eleştirilere açığız. Hep daha iyisi için uğraşıyoruz. Amacımız et ve tarım sektöründeki sorunların çözümüne yardımcı olarak hem üretim tarafından hem de tüketici tarafından memnuniyeti sağlamak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak.  Etfiyat.com Türkiye’nin sitesi.

Gıda Tarım Bakanlığı firmaları ifşa etti

firma_ifsaBakanlığın yaptığı kontroller sonrasında çok sayıda firma teşhir edildi.

Bakanlığın açıklaması ise şöyle;

Resmi kontroller sonucunda zaman zaman çok düşük miktarda da olsa, (2015 yılı Ocak ayı sonu itibariyle, 45 bin denetim sonucu 79 parti ürün taklit-tağşiş kapsamında ve 16 parti ürün ise içerisinde bulunmaması gereken ilaç etken maddesi bulunduğu için) haksız kazanç elde etmeye yönelik olarak gıdalarda taklit/tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi bulunduğu tespit edilmektedir.

Bu kapsamda resmi kontroller sonucunda:

  1. Laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarası.
  2. Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarası.” kamuoyuna açıklanmaktadır.
    20/ 02 / 2015 tarihinde gerçekleştirilen kamuoyu duyurusunda:

Okumaya devam et “Gıda Tarım Bakanlığı firmaları ifşa etti”

Salam ve Pastırmanın fiyatı el yakıyor

biftekET SATIŞLARI DA GERİLEDİ

Et fiyatlarında artışa orantılı satışlarda gerileme oldu. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nün 2011’de 24 bin 436 ton olan sığır eti satışları, 2012’de 24 bin 222 tona, 2013’te 23 bin 836 tona indi. Bu rakam 2014 ilk 6 ayında da 11 bin 435 ton idi.

KANATLI SATIŞLARI AZALDI

Kanatlı ürün satışlarında da sığır eti ile aynı eğilim görülüyor. 2011’de 10 bin 397 tona tekabül eden satışlar, 2012’de 10 bin 365 tona, 2013’te 9 bin 744 tona geriledi. 2014 ilk 6 ayında da 5 bin 177 ton oldu. Koyun ve kuzu eti satışlarında ise sığır ve kanatlının aksi bir trend var. Satışlar 2011’de 464 ton iken, 2012’de ikiye katlanarak 835 tonu, 2013’te 927 tonu buldu. 2014 ilk 6 ayında da 507 tona denk geldi.

İŞTE ET VE SÜT KURUMU ŞUBELERİNDE ÜRÜNLERİN SATIŞ FİYATI

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü şubelerinde ürünler ve fiyatları şöyle:

DANA KIYMA 24,00 TL
DANA KUŞBAŞI 28,50 TL Okumaya devam et “Salam ve Pastırmanın fiyatı el yakıyor”

TKKB: Et fiyatları damızlıkları ve inekleri kestirir

damizlikEkonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleriyle bir araya gelen Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü İrfan Güvendi, çiftçi için bu yıl 6.5 milyon TL’lik düşük faizli kredi kullandıracaklarını belirterek “Biz ya da Ziraat Bankası yoksak; çiftçi ürünü karşılığında tefeciye gidiyor. Onun da maliyeti ağır oluyor” dedi. Güvendi, Okumaya devam et “TKKB: Et fiyatları damızlıkları ve inekleri kestirir”