Hırsızlar ahırlara dadandı

koyun ahırıET fiyatı tavan yaparken Kırıkkale’de hırsızlar ahırlara dadandı. Keskin ilçesinde hayvan hırsızlığı için iki ayrı köyün ahırına girildi.

Keskin’in ilçesine bağlı bir köyde hırsız veya hırsızlar Y. Ç. adlı besicinin ahırının duvarını kırarak içeri girdiler. Hırsızlar, ev sahibinin gürültüsünden korkarak kaçmayı başardı.İlçedeki diğer bir hırsızlık olayı ise Barak köyünde meydana geldi. Bir besicinin ahırına giren hırsızlar, ineği keserek kayıplara karıştı. Jandarma olayları çok yönlü araştırıyor.

Erhan GÖĞEM/Hurriyet

SÖKE’DE SÜT VE ET FİYATLARINDA OLUMLU GELİŞME

Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş, hükümetin aldığı tedbirler sonucunda et ve süt fiyatlarının kıpırdanmaya başladığını söyledi.

Kemal Kocabaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hükümetin süt tozuna destek vermesiyle piyasada taban yapan süt fiyatlarının yükselmeye başladığını belirtti.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile yaptıkları görüşmeler sonucunda bir dizi tedbir alındığını ifade eden Kocabaş, “Süt tozuna verilen destekler nedeniyle sanayici piyasadan süt toplamaya başladı. Okumaya devam et “SÖKE’DE SÜT VE ET FİYATLARINDA OLUMLU GELİŞME”

Hindinin Saltanatı 12 Aya Yayıldı

Besin değerleri açısından kırmızı ete rakip gösterilen hindi eti, sadece yılbaşlarında değil yılın her ayı tüketilmeye başlandı.

Üretimin ve talebin giderek arttığını söyleyen sektör temsilcileri, yurtiçinde kişi başı tüketimin yetersizliğine dikkat çekerken, Avrupa Birliği ve Rusya‘ya ihracat kapılarının açılmasını da dört gözle beklediklerini dile getirdi.

KİŞİ BAŞINA TÜKETİM ARTMALI

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Türkiye‘nin ilk hindi yetiştiricisi Bolca Hindi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Erbayram, dönemsel bazda çeşitli piyasa araştırmaları yaptıklarına dikkat çekti. Okumaya devam et “Hindinin Saltanatı 12 Aya Yayıldı”

Gürcistan’dan Türkiye’ye Sağlıksız Et Sokuluyor

Rize Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Turgut, Gürcistan’dan Türkiye’ye sağlıksız et sokulduğunu söyledi.

Gürcistan’da et fiyatlarının Türkiye’den daha ucuz olması kaçak et girişini arttırıyor. Rize Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Turgut, kaçak yollarla sokulan etlerde at etine rastlanıldığına dikkat çekerek, “Türkiye’ye kaçak yollarla sokulan ve sonrasında yakalanan etlerde yapılan incelemelerde at etine de rastlandı. Okumaya devam et “Gürcistan’dan Türkiye’ye Sağlıksız Et Sokuluyor”