Aksaray’ da hayvan giriş çıkışları sınırlandırıldı

Aksaray başta olmak üzere Türkiye genelinde hayvancılık yapılan yerler A-Nepal denilen virüsün tehdidi altında. Van’dan giriş yaptığı tespit edilen A-Nepal virüslü şap hastalığı kısa sürede Türkiye geneline yayılırken, Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Bekir Kayan, hastalığın Aksaray genelindeki hayvan sayısında kayıplara neden olacağını söyledi.

TÜM HAYVANLARA AŞI YAPILIYOR

Kayan, “Tarım il müdürlüğümüz bütün aşıları yapmıştı ama bu yeni bir virüs. Türkiye’de hiç görülmeyen ama Van’dan giriş yapan ve Türkiye’ye yayılan A-Nepal türü bir virüs. Bununla ilgili devletimiz sağolsun hemen sıvap alınarak laboratuvara gönderildi. Hemen aşısı yapıldı ve şu an Aksaray’da tüm hayvanlara aşı yapılıyor” dedi. Okumaya devam et “Aksaray’ da hayvan giriş çıkışları sınırlandırıldı”

Süt Sağma Makinaları Video

Enka Tarım Firma Tanıtımı

1996 yılında Kemalpaşa’da kurulan firmamız ENKA Tarım Hayvancılık ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, önce pulsatör üretimine ağırlık vermiştir. Daha sonra süt sağma makinaları ve diğer yedek parçaları kendi bünyesinde üretmeye başlamıştır. Bu arada, İZMİR Gıda Çarşısı’na taşınmış üretim ve satış işlemlerini buradan yapmaya başlamıştır. Daha sonra Kısık’ta da bir imalathane kurmasına rağmen, yeterli alan olmayınca, 2007 yılında İTOB Organize Sanayi Bölgesi’nde 3000m² kapalı alanı olan bir fabrika kurmuş, satışı Gıda Çarşsı’nda bırakarak şirketin tüm birimlerini buraya taşımıştır.

Enka Tarım, sağım makinaları ve yedek parçaları konusunda Türkiye ve Avrupa’da belli bir yere ulaşmıştır. Bu da katıldığımız yurtiçi ve yurtdışı fuarları sayesinde olmuştur.

Polanyalı Polanes firması ile 2005 yılında yaptığımız ortak çalışmalarla, kaliteli ve ekonomik sağım odalerı kurmayı hayal olmaktan çıkaran ve bu sağım odalarının deney raporlarını sorunsuzca alıp üreticilerimizin devlet teşviklerinden faydalanmasını sağladık

7 gün 24 saat yapmış olduğumuz sağım odalarına destek verme kabiliyetindeyiz. Ekonomik yedek parça ve garantili hizmetlerimizle farklı olmaktayız ve farklı olmaya devam etmekteyiz.

BoraOglu Ticaret, ENKA Tarim ve Hayvancilik – Ic Anadolu Bölge Bayiligi

süt sagım, süt sağım, süt sagım odası, süt sağım odası, süt sagım odaları, süt sağım odaları, süt sagım makinası, süt sağım makinası, aksaray tarım, aksaray tarımcılık, aksaray hayvancılık, icanadolu sütsagım, icanadolu sütsağım, yemkırma, yemkırma makinaları, Süt soğutma tankaları, Süt sogutma tankaları, ilaçlama pompaları, ilaclama pompaları, elektirikli cit sistemleri, elektrikli çit sistemleri, hayvan sigortaları, tarım sigortaları, aksaray, icanadolu, aksaray ciftcilik, aksaray çiftçilik