Adana kebabında yeni hile

Adana Hazır Yemek Sanayicileri Derneği Başkanı Levent Duyuler, kebap kıymasının içine tavuk taşlığı ve ciğeri karıştırıldığını söyledi.

“Adana kebabının içine tavuk taşlığı karıştıran firmalar var”

CİHAN

Hükümetin ithal et uygulamasını Federasyon olarak desteklediklerini ve sonucunun beklentileri tam olarak karşıladığını belirten Duyuler, “Maalesef at ve eşek eti kullanımının yerini, dana etine tavuk taşlığı ve ciğerini karıştırma işi aldı. Böylece kıymanın maliyeti de düşüyor. Bunu da merdivenaltı yemek firmaları yapıyor.” dedi.

Duyuler, “Vali İlhan Atış ile görüşüp sorunlarımızı anlattık. İl TarımKontrol Şube Müdürlüğü yetkili ve mühendisleri ile merdivenaltı üretim ile yeterince mücadele ediliyor. Ama pratikte sonuç alamamıyoruz. Sonuç almak için belediye zabıta kuvvetlerinin de yardımcı olması gerekiyor.” diye konuştu.

Sağlıksız gıda üreten işyerlerinin daha sıkı denetlenmesi gerektiğini vurgulayan Duyuler, bu konuda istenildiği taktirde yetkililere yardımcı olabileceklerini sözlerine ekledi.

Adana’da kasaplar çarşısı Metro duraklarına taşınıyor

Kasaplar Çarşısı ve Balıkçılar Pazarı’nın, daha sonra tekrar yapılan bir düzenleme ile Metro durakları yakınlarına taşınmasına karar verildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisinde alınan kararla Kocavezir İş Merkezi içerisine taşınması istenilen Kasaplar Çarşısı ve Balıkçılar Pazarı’nın, daha sonra tekrar yapılan bir düzenleme ile Metro durakları yakınlarına taşınmasına karar verildi.

Kasap ve balıkçı esnafının mağdur olmaması için Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kazım Barışık, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve Adana Kasaplar ve Tavuk, Balık Eti Satıcıları, Et ve Et Ürünleri Şarkütericileri Esnaf Odası Başkanı Murat Yağmur birlikte çalışma yaptı. Okumaya devam et “Adana’da kasaplar çarşısı Metro duraklarına taşınıyor”