Enflasyondaki düşüşe ramazan molası verilebilir

Yaz rehavetine noktayı bu haftaki veri bombardımanı koyacak. Pazartesi günü temmuz ayı dış ticaret istatistikleriyle başlayacak olan veri trafiği 1 Eylül günü Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ağustos ayına ilişkin ihracat rakamları açıklamasıyla sürecek.

Haftanın son günü ise ağustos ayı enflasyon rakamları görülecek. Ekonomistler meyve-sebze ile et fiyatlarındaki değişim nedeniyle gıda grubunda yaşanan yükselişin enflasyonun üç aydır süren gerileme eğilimini kesintiye uğratacağı görüşünde.
Okumaya devam et “Enflasyondaki düşüşe ramazan molası verilebilir”

“Türkiye artık tarım ve hayvancılık ülkesi değil”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Çelik, Türkiye’nin artık tarım ve hayvancılık ülkesi olmadığını belirterek, 10 sene önce 40 milyon olan koyun sayısının, şimdilerde 21 milyona düştüğünü söyledi.

Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tarım ve hayvancılıkta kötüye gidişin bir anda gerçekleşmiş bir olgu olmadığını bildirdi. Okumaya devam et ““Türkiye artık tarım ve hayvancılık ülkesi değil””

Et Tavan Yaptı

Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, medyada çıkan et fiyatlarının düştüğü yönündeki haberlere tepki gösterdi. Gül, etin kilosunun 30 lirayı geçtiğini bildirdi.

Et fiyatlarının düşmediğini belirten Gül, günlerdir özellikle ulusal basında çıkan fiyatların düştüğü şeklindeki haberlerin asılsız olduğunu söyledi. Fiyatların düşmesiyle ilgili esnafa yansıyan bir şey olmadığını vurgulayan Gül, “Medyada günlerdir et fiyatları düşüyor şeklinde haberler çıkıyor. Bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Et fiyatının düştüğü falan yok. Okumaya devam et “Et Tavan Yaptı”